1967 m. NSO JAV bazėje Montanoje išjungė 16 branduolinių raketų

1967 m. kovo 16 d. „E-Flight“ branduolinės raketos buvo įtvirtintame bunkeryje. Tos pačios dienos rytą iš tarnybos patrulių buvo gauta pranešimų, kad jie matė NSO. Virš vieno iš raketų paleidimo įrenginių, tiesiai virš siloso, buvo pastebėtas keistas objektas.

 

Po kurio laiko įgulos vado pavaduotojas, stebėjęs raketų būklę, sudarė pranešimą ir būtent tada išgirdo aliarmą. Dešimt raketų paeiliui rodė būseną „Neveikia“.

 

„Jaučiama, kaip pragaras atslūgo. Problema tapo dar rimtesnė dėl to, kad 6 raketos taip pat buvo išjungtos vienu metu kitame paleidimo įrenginyje. Visi šie įvykiai sutapo su tuo, kad buvo pranešimų apie NSO skrydį virš minų “, – apibūdina įvykį stebėjęs kariškis Robertas Salas.

 

„Aš atsimenu, kad tada ryte mums paskambino atsakingas už saugumą seržantas. Jis padarė pranešimą, kuriame kartu su kitais sargybiniais įvardino nenustatytą skraidantį objektą šalia minų, kuriose buvo išdėstytos raketos. Jis atrodė kaip keisti „žibintai“. Netikėjau tuo, kas buvo pasakyta, ir liepiau tęsti stebėjimą. Po kurio laiko seržantas vėl paskambino ir pasakė, kad vienas iš sargybinių priėjo per arti NSO ir buvo sužeistas. Iškart po to raketos nustojo veikti viena po kitos “.

 

Po to buvo atlikti tyrimai, siekiant nustatyti, kas galėjo sukelti raketų gedimą. Buvo įvardinta, kad gedimo priežastis buvo elektromagnetinis impulsas, kilęs iš nesuprantamo šaltinio.

 

Verta paminėti, kad tą patį rytą NSO kituose bazės galuose pastebėjo NSO. Dėl to JAV oro pajėgos patvirtino, kad raketos savo ruožtu buvo išjungtos vos per kelias sekundes. Tačiau tiksli incidento priežastis niekada nebuvo nustatyta.

 

Informacijos šaltinis: http://www.planetanovosti.com/


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Elix

Kas domisi šiais dalykais tai rekomenduoju The Project Blue Book pažiūrėt. Ten tikrais faktais apie NSO ir Air forces pastatytas serialas.

Taip pat skaitykite