Vaikiškame sarkofage žmogaus palaikų nerasta

Ilgą laiką Haifa (Izraelis) mieste esančiame Nacionaliniame jūrų muziejuje buvo saugomi du maži sarkofagai. Mokslininkai padarė prielaidą, kad viename iš jų gali būti mumifikuotas vaikas, tačiau galų gale šie lūkesčiai nepasiteisino.

 

Remiantis oficialiais muziejaus duomenimis, abiejuose sarkofaguose buvo po mumiją, tačiau daugelis darbininkų dėl to smarkiai abejojo ​​ir, kaip paaiškėjo vėliau, buvo teisūs. Kompiuterinės tomografijos dėka išsiaiškinta, kas iš tikrųjų slypėjo trijų tūkstančių metų amžiaus sarkofage.

 

Objekto viduje buvo Osirio, Egipto mirties dievo, figūra, padaryta iš purvo ir grūdų. Mokslininkai tokius daiktus vadina „kukurūzų mumijomis“ arba „grūdų mumijomis“, – sakė Ronas Hillelis iš Nacionalinio jūrų muziejaus.

 

Taip pat buvo išanalizuotas mažesnis sarkofagas. Čia rastas mumifikuotas paukščio kūnas. Greičiausiai tai buvo falukas. Šis plunksnuotis egiptiečiams asocijavosi su Horu – dangaus dievu.

 

Vis dar nežinoma, iš kur gautos šios mumijos. Muziejaus darbuotojai nežino, kur buvo saugomi sarkofagai, kol jie netapo eksponatais. Gali būti, kad jie rasti faraonų kapuose kaip dovana dievams mirusiojo vardu. Senovės Egipte dievams skirti daiktai beveik visada būdavo dedami į kapus. Tai gali būti ne tik indai, indai ir figūrėlės, bet ir gyvūnai bei paukščiai. Pastarieji buvo laikomi mirusiųjų gynėjais kitame pasaulyje.

 

Taigi dabar muziejaus darbuotojai ir mokslininkai tikrai žino, kad abiejuose sarkofaguose niekada nebuvo vaikų kūnų.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite