Tanzanijoje koronavirusu užsikrėtė ožka, putpelė ir papaja

Tanzanijoje koronavirusinė infekcija buvo nustatyta putpelei, triušiui, papajos vaisiui, obuoliui ir motorinei alyvai. Biologinės medžiagos iš gyvūnų, augalų ir technikos pasaulio buvo slapta pristatytos į Nacionalinę laboratoriją, šalies prezidento Johno Magufuli nurodymu. Pasak valstybės vadovo, tai buvo šalyje atliekamų testavimų patikimumo testas.

 

Reikalas tame, kad per pastarąjį mėnesį SARS-CoV-2 užsikrėtusių žmonių skaičius smarkiai išaugo nuo 20 iki 480, todėl šalis tapo viena iš lyderių Afrikoje pagal sergamumą. Mugufuli, pagal išsilavinimą chemikas, tokį greitą sergamumo padidėjimą įvertino techniniais nesklandumais laboratorijoje, prastos kokybės testais ar sabotažu. Norėdami patikrinti savo hipotezę, jis, pasitelkdamas esą kaip žmonių testų pavyzdžius, į laboratoriją nusiuntė kelis gyvūnų ir vaisių pavyzdžius. Kiekvienoje biomedžiagoje buvo nurodyti vardai, pavardės ir gimimo datos. Visi jie davė teigiamą rezultatą. Kilo skandalas, laboratorijos vadovas buvo atleistas.

 

Po patikrinimo Magufuli padarė išvadą, kad kai kurie žmonės, kurių organizmo viruso testas buvo teigiamas, jo neturėjo visai. Kaip rašo Quartz, Tanzanijos prezidentas ilgą laiką buvo kritikuojamas dėl lengvų karantino priemonių, palyginti su griežtais apribojimais kitose Rytų Afrikos šalyse.

 

 

Šaltinis: https://infa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite