Skelbiama, kad pirmą kartą per šimtmečius sumažės pasaulio populiacija

Dabartinė pasaulio populiacija siekia apie 7,8 milijardus žmonių.

 

Prognozuojama, kad artimiausiais dešimtmečiais šis skaičius toliau augs ir savo piką pasieks apie 2064 metus, kuomet jau bus apie 9,7 milijardus žmonių ir tuomet apie 2100 metus šis skaičius nukris iki 8,8 milijardų, teigiama naujame tyrime, kuris buvo paskelbtas „The Lancet“.

 

„Paskutinis kartas, kuomet sumažėjo globali populiacija, buvo 14 amžiaus viduryje, kuomet šį mažėjimą sukėlė Juodoji mirtis. Jei mūsų prognozės yra teisingos, tuomet tai bus pirmas kartas, kai populiacijos sumažėjimą lemia gimstamumo mažėjimas, o ne tokie reiškiniai kaip pandemijos ar badas,“ – sakė Stein Emil Vollset, tyrimui vadovavęs autorius ir profesorius iš Pasaulinio sveikatos parametrų ir vertinimo instituto (Global Health at the Institute for Health Metrics and Evaluation(IHME)).

 

Iki 23 valstybių gali susidurti su didesniu nei 50 proc. siekiančiu jų populiacijų susitraukimu. Tai gali būti Japonija, Tailandas, Italija, Ispanija, Portugalija, Pietų Korėja ir kitos šalys, susiduriančios su žemu gimstamumo lygiu ir senstančiomis populiacijomis, rašo iflscience.com.

 

Net ir Kinijoje, kuri dažnai siejama su nevaldomu populiacijos augimu, populiacijos skaičiai, prognozuojama, nukris nuo 1,4 milijardo žmonių 2017 m. iki 732 milijonų 2100 m.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Nors pasaulinėse tendencijose prognozuojamas pasaulio populiacijos mažėjimas, visgi, numatoma, kad kai kurie regionai susidurs su augančiais populiacijos skaičiais.

 

Tarp jų minima Šiaurės Afrika, Vidurio Rytai ir Užsachario Afrika, kurioje numatomas populiacijos patrigubėjimas, nuo 1,03 milijardo 2017 m. iki 3,07 milijardų 2100 m.

 

Naujame tyrime, kurį atliko mokslininkai iš IHME Vašingtono universiteto Medicinos mokslų mokyklos, apžvelgiama kaip mirštamumas, gimstamumas ir migracija per artimiausius 80 metų paveiks globalią populiaciją ir šiam tikslui buvo panaudoti duomenys iš „Global Burden of Disease Study 2017“ tyrimo.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Taip pat įvertinta, kaip mirčių skaičių skirtingose planetos dalyse gali paveikti karai, gamtos nelaimės ir klimato kaita.

 

Priežastys, slypinčios už pasaulinės populiacijos sumažėjimo, yra kompleksiškos ir smulkios, tačiau jos yra paremtos bendromis mažesnio gimstamumo tendencijomis, kurias skatina augantis moterų išsilavinimo lygis ir kontracepcijos prieinamumas.

 

„Tai du pagrindiniai faktoriai: tobulėjantis modernios kontracepcijos prieinamumas ir mergaičių bei moterų išsilavinimas,“ – aiškino Vollset. Prognozuojama, kad globalus bendro gimstamumo rodiklis stabiliai mažės.

 

Greta šių besikeičiančių tendencijų taip pat prognozojama daugybė radikalių pasikeitimų geopolitinėse galiose bei tame, kaip milijardai žmonių visame pasaulyje gyvena savo gyvenimus.

 

Vienas iš pagrindinių pokyčių bus nulemtas tam tikrų valstybių, kurios susidurs su dramatiškai sumažėjusiais darbingo amžiaus suaugusių žmonių skaičiais, kas gali apsunkinti jų ekonomikas ir įsiūbuoti geopolitinį galių balanso pasikeitimą pasaulyje.

 

Prognozuojama, kad iki 2035 metų Kinija aplenks JAV ir taps didžiausia pasaulio ekonomika, o tai teigiama remiantis didžiausiu bendru vidiniu BVP augimu. Vis dėlto, jei jų skaičiavimai yra teisingi, iki 2098 metų JAV susigrąžins Nr. 1 poziciją.

 

„21 amžiuje, žmonių civilizacijos istorijoje, išvysime revoliuciją,“ – aiškino dr. Richard Horton, „Lancet“ vyriausiasis redaktorius.

 

„Afrika ir Arabų pasaulis formuos mūsų ateitį, tuo tarpu Europa ir Azija mažins savo įtakas. Amžiaus pabaigoje pasaulis bus daugiapolis, kuriame Indija, Nigerija, Kinija ir JAV bus jo dominuojančios galios,“ – teigė jis. „Tai tikrai bus naujas pasaulis, tas kuriam ruoštis turėtume jau šiandien.“

 

Naujame tyrime taip pat teigiama, kad pasauliui teks keisti požiūrį į migraciją. Nors paskutiniaisiais dešimtmečiais stebėtas pakartotinis nacionalistinių vadovų iškilimas bei augantis priešiškumas migrantų atžvilgiu, tačiau ataskaitoje rašoma, kad daugeliui šalių teks pereiti prie liberalesnių imigracijos politikų, vien tik tam, kad galėtų palaikyti savo populiacijos dydį ir remti ekonominį augimą.

 

„Galiausiai, jei naujosios prognozės yra bent pusiau tikslios, tuomet migracija taps visų valstybių būtinybe, o ne pasirinkimu. Darbingo amžiaus populiacijų pasiskirstymas turės lemiamos reikšmės tam ar žmonija klestės, ar nyks,“ – lydinčiame komentuojamajame straipsnyje sakė Londono universiteto koledžo profesorius Ibrahim Abubakar.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite