Paslaptinga mėlyna skylė formuojasi Floridos pakrantėje

Retkarčiais sausumoje pasirodo smegduobės, į kurias prasmenga viskas, kas buvo virš jų. Kaip paaiškėjo, skylės taip pat susidaro po vandeniu, mokslininkai jas vadina mėlynomis skylėmis. Reiškiniai panašūs, tačiau turi ir skirtumų.

 

Paviršiaus deformacijos būna itin gilios. Kol kas mokslininkai negali užtikrintai kalbėti apie vandens dugne atsirandančias skyles, nes tik neseniai jos buvo atrastos ir dabar aktyviai tiriamos. Ekspertai tiria ir vieną iš mėlynųjų skylių, pavadinimu „Žaliasis bananas“, esančią prie Floridos krantų.

 

Pirminiais duomenimis, skylė driekiasi 130 metrų gylyje ir yra 47 metrai žemiau jūros lygio. Mokslininkų grupėje dalyvavo ekspertai iš viso pasaulio. Artimiausiu metu bus išsamiai išnagrinėti skylėje esantys mikrobai ir bakterijos, turimos maistinės medžiagos bei skylės ryšys su Floridos požeminio vandens sistema, esančia greta Meksikos įlankos.

 

Mokslininkai turi unikalią galimybę ištirti gyvybės formas ir povandenines sąlygas išties unikaliuose povandeniniuose dariniuose. NOAA finansuojamas projektas truks trejus metus. Per tą laiką ekspertai turi surinkti pakankamai informacijos, kad išanalizuotų mėlynąsias skyles. Tyrime dalyvaus mokslininkai iš Mote jūrų laboratorijos, Floridos Atlanto universiteto, Džordžijos technologijos instituto ir JAV geologijos draugijos.

 

Informacijos ir nuotraukos šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite