Paskaičiuotas galimas Paukščių tako protingų civilizacijų skaičius

Remdamiesi naujausiais astronominiais duomenimis, Notingamo universiteto ekspertai apskaičiavo, kokiu tankiu nežemiškomis intelektualiomis civilizacijomis gali būti apgyvendinta mūsų galaktika. Mokslininkus domino tik technologiškai išsivysčiusios bendruomenės, įsisavinusios radijo ryšius (kurių dėka su jomis iš principo galima būtų susisiekti).

 

Tyrimo, paskelbto žurnale „Astrophysical Journal“, autoriai rėmėsi šiuolaikiniu įsivaizdavimu apie Žemės tipo planetų skaičių savo žvaigždžių „gyvenamosiose zonose“ ir apie gyvybės Žemėje evoliucijos tempus. Įvertinimai pasirodė vidutiniškai optimistiški: nuo keturių iki 211 civilizacijų, kurių tikimiausias skaičius – apie 36.

 

„Mūsų galaktikoje turėtų būti ne mažiau kelių dešimčių aktyvių civilizacijų, jei manysime, kad protingai gyvybei susiformuoti kitose planetose, kaip ir, pavyzdžiui, Žemėje, reikia penkių milijardų metų. Mes savo skaičiavimo metodą vadiname Koperniko astrobiologine riba“, – pasakoja astrofizikos profesorius Christopheris Conselis.

 

Tuo pačiu metu tyrėjai patikslina, jog atsižvelgus į Paukščių Tako dydį, šie skaičiai gali atrodyti gana nykūs.

 

Jei įsivaizduosime, kad visos 36 civilizacijos yra tolygiai išsibarsčiusios po Galaktiką, tada vidutinis atstumas tarp jų bus 17 tūkstančių šviesmečių. Tai apsunkina ne tik apsilankymą civilizuotose planetose, – net ir paprastam apsikeitimui radijo ryšiu prireiks 34 tūkstančių metų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Tačiau ekspertai nelaiko savo darbo nenaudingu. Anot mokslininkų, nežemiškų protingų civilizacijų paieška ne tik rodo galimą kitų gyvybės formų egzistavimą, bet ir suteikia užuominų apie tai, kiek ilgai egzistuos mūsų pačių civilizacija – net jei mes nieko nerandame, atskleidžiame savo ateitį ir likimą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

„Jei aptiksime, kad protinga gyvybė yra dažnas reiškinys, tai parodys, kad mūsų technologiškai pažengusi civilizacija gali egzistuoti daug ilgiau nei kelis šimtus metų. Bet, jei pastebėsime, kad mūsų galaktikoje nėra civilizacijų, tai bus blogas ženklas mūsų pačių ilgalaikio egzistavimo perspektyvai “, – įsitikinę astronomai.

 

Šaltinis: https://infa.lt/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
inkognito

Vien tik į Galaktikų taryba yra susijungę virš 1 milijardo civilizacijų,ir dar panašus o gal net ir didesnis jų kiekis yra neprisijungusių,kurios yra pakankamai galingos ir savo saugumu rūpinasi pačios. Kažkada ir žemės Atlantų civilizacija bandė įstoti į šį aljansą,tačiau nesibaigus stojimo ratifikavimo visose aljanso narėse procedūrai,juos užpuolė anarchistinės Torno ir Prunsų civilizacijos,ir nors generalinius mūšius jos pralaimėjo,tačiau pasitelkusios klastą ir negarbingą kovą žemės planeta pavertė griuvėsiais. Tačiau vėliau po to buvo ratifikuotas Atlantų stojimo pareiškimas ir sutartis ir tol kol žemės planetoje bus nors milijonas Atlantų genų nešiotojų,galaktikų taryba neleis Tornečiams okupuoti žemės planetos. Šiuo metu saulės sistemoje vyksta… Skaityti daugiau »

Nustebes

Oho.Dar gyvas.

Taip pat skaitykite