„Neutralus kraujas“ sustabdė ir pasuko atgal pelių senėjimą

Kraujo perpylimas iš jaunų pelių senoms pelėms yra žinomas dėl galimų jauninančių savybių. Dabar mokslininkai sukūrė „neutralaus kraujo“ receptą, iš kurio pašalinami blogi komponentai vėlesniam perpylimui.

 

Pelėms toks gydymas padarė labai didelį atjaunėjimo poveikį organų ir audinių būklei. Mokslininkai rengiasi pirmiesiems klinikiniams tyrimams su pagyvenusiais žmonėmis.

 

Kalifornijos Berklio universiteto mokslininkai sukūrė naują kovos su senėjimu būdą. Tyrimai parodė, kad senų pelių kraujo plazmos praskiedimas turėjo stiprų anti-senėjimo poveikį audiniams ir organams, įskaitant uždegiminių biomarkerių kiekio sumažėjimą, rašo New Atlas..

 

Mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar vietoj jauno kraujo, turinčio kauninančių baltymų ir molekulių, galima naudoti seną kraują prieš tai jį gryninant. Rezultatas gavosi taip vadinamojo neutralaus amžiaus kraujo kokteilis, kuriame dalis gyvūno kraujo plazmos buvo pakeista specialiu fiziologiniu skysčiu ir albumino baltymais.

 

Tokios sudėties kraujo perpylimas turėjo didelę įtaką graužikų sveikatai.

 

Mokslininkai pastebėjo atjauninantį poveikį smegenų, kepenų ir raumenų audiniuose.

 

Pelėse sumažėjo prouždegiminių baltymų koncentracija, kuri paprastai didėja su amžiumi, o daugelio naudingų baltymų kiekis, priešingai, padidėjo.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Kai kurie baltymai kelia ypatingą susidomėjimą, ir mes toliau juos tyrinėsime kaip papildomus terapinius kandidatus“, – teigė tyrimo bendraautorius Michaelas Conboy’as.

 

Šiuo metu mokslininkai rengia klinikinio tyrimo protokolą, kad išbandytų šį būdą su vyresniais suaugusiais žmonėmis. Žinoma, šis požiūris nereiškia pergalės prieš žmogaus senėjimą, tačiau tai gali būti veiksminga palaikomosios terapijos strategija.

 

Šaltinis: https://infa.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite