Mokslininkams pavyko įrodyti, kad žmogus gali girdėti net mirdamas

Britų Kolumbijos universiteto ekspertai atliko tyrimą, kurio metu jiems pavyko įrodyti, kad net tada, kai žmogus miršta ir yra be sąmonės, jis vis tiek gali išgirsti, kas vyksta aplink jį, praneša Planetanovosti.com.

 

Visuotinai priimta, kad mirus žmogui, paskutinis pojūtis, kurį jis praranda, yra klausa. Mokslininkai susidomėjo šia problema ir nusprendė atlikti tyrimą, norėdami išsiaiškinti, ar mirštantysis girdi, jei tuo metu yra be sąmonės.

 

Tyrime dalyvavo labai daug žmonių. Į specialistus buvo įtraukti sveiki žmonės, pacientai, kurie buvo arti mirties, taip pat ligoninės hospiso pacientai, sąmoningi eksperimento metu. Absoliučiai visiems dalyviams smegenų veikla buvo matuojama naudojant specialų prietaisą – elektroencefalografiją.

 

Kaip buvo nustatyta, net jei smegenys jau miršta, jos vis tiek puikiai reaguoja į garsus. Tačiau procesas nesustoja, net jei asmuo yra be sąmonės. Mokslininkai negalėjo nustatyti skirtumų tarp to, kaip sveiko ir mirštančio žmogaus smegenys reaguoja į garsus. Verta paminėti, kad kol kas specialistai negali atsakyti į klausimą, ar žmogus mirdamas supranta, ką tiksliai girdi.

 

Šis tyrimas, pasak Elizabeth Bludon, patvirtina faktą, kad net su mirštančiais žmonėmis reikia kalbėti, nes jų smegenys aktyvūs ir jie visi girdi. Net jei paaiškės, kad mirštantis žmogus nieko nesupranta, jo smegenys vis tiek suvoks, kad šalia yra kažkas jam artimo.

 

Teksto ir nuotraukos šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite