Mokslininkai iššifravo majų civilizacijos paliktus užrašus

Meksikos ekspertams pavyko iššifruoti vienos galingiausių majų dinastijų istoriją. Jos atstovai valdė 500–780 m. Pr. Kr. Kobos mieste.

 

Šis miestas yra Jukatano pusiasalyje. Kai klestėjo majų civilizacija, būtent šis miestas buvo laikomas didžiausiu visame pusiasalyje. Per pastaruosius dešimt metų archeologai šioje vietoje vykdė kasinėjimus ir atrado didžiulę pastatų įvairovę. Ekspertai sugebėjo iššifruoti kai kuriuos ant konstrukcijų paliktus užrašus. Užrašai buvo rasti ir ant akmeninių ceremoninių užtvankų, kurios yra beveik 120 kilometrų ilgio. Mokslininkai mano, kad užrašai susiję su valdovų, priklausiusių tai pačiai dinastijai, kuri valdė miesto įkarštį, vardais.

 

Šios dinastijos įkūrėjas yra Junpikas Tokas. Apytikslis šio vardo vertimas reiškia „Tas, kuris turi 8 tūkstančius kalavijų“. Įdomus dalykas buvo tai, kad mokslininkai taip pat sugebėjo identifikuoti ir moters vardą, tačiau jis nebuvo iki galo iššifruotas – Isik … Yopat. Pačioje 7-ojo amžiaus pradžioje ji valdė miestą apie 40 metų. Majams tai yra kažkas visiškai netipiško, nors vis dar randama keletas kitų moteriškų valdymo pavyzdžių. Taip pat mokslininkai sugebėjo iš dalies iššifruoti kai kuriuos kitus vardus.

 

Koba ilgą laiką buvo labai svarbus centras. Iki maždaug 1550 m. miestas taip pat turėjo tam tikrą ritualinę reikšmę, tačiau atvykus užkariautojams, gyventojai turėjo palikti savo gyvenamą vietovę. Po to miestas pamažu ėmė byrėti ir tik daugybė užrašų ant konstrukcijų liekanų rodo, kad kadaise ten gyveno majai.

 

Informacijos ir nuotraukos šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite