Kodėl vištos baiminasi kryžiaus?

Ramiai kaime ant pievutės besiganančios vištos staiga ima nerimauti, o paskui visa plunksnuota kompanija nuskuba slėptis po priedanga. Jūs gal dar ir nieko nepastebėjote, bet paukščiai jau užsekė aukštai danguje ratus sukantį plėšrų siluetą.

 

Vištos nėra tokios kvailos, kaip žmonės paprastai galvoja apie jas. Pasivaikščiojimų ir pasikapstymų metu gaidys arba „vyresnioji“ višta būtinai stebi viską, kas vyksta aplinkui. Pastebėjus galimą pavojų, apie jį nedelsiant pranešama visai grupei. Tas pavojus gali būti ir labai toli skrajojantis plėšrus paukštis. Vien jo neryškaus silueto pakanka tam, kad būtų paskelbta panika.

 

Tikriausiai ne kiekvienas tą žinome, bet labai dažnai paukščiai turi įgimtą baimę kryžiaus siluetui. Tiesa, ne visi, o tik tie, kurie yra medžiojami kitų paukščių. Šita baimė visai nėra susijusi su jokia mistika ar religiniais reikalais. Ji atsirado labai seniai, kai jokių religijų dar nebuvo.

 

Stovintys kryžiai vištų neišgąsdins, tačiau jei virš jų iškelsite horizontalioje padėtyje esantį kryžių – tikriausiai kils panika. Kryžiaus forma labai puikiai atitinka sparnus išskleidusio plunksnuoto plėšrūno silueto formą.

 

Lygiai tokią pačią baimę gali sukelti ir per žolę po vištų kojomis praslinkęs kryžiaus šešėlis.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 


Šaltinis: http://www.neveroyatno.info/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Slapyvardis

Geras straipsnis :D

Taip pat skaitykite