Kodėl 20 amžiaus pradžioje vištoms buvo dedami akiniai? Intriguojantis ir efektyvus išradimas, naudotas kone 70 metų

Kam vištai akiniai? Na, kad šiek tiek prasčiau matytų. Ir kad nereikėtų nukirpti jos snapo.

 

Andrew Jacksonas jaunesnysis 1903 metais užpatentavo akinius vištoms. Tai buvo apsauginiai akiniai, kuriuos jis rekomendavo visiems vištų augintojams. Ir ne, tie akiniai nepadėjo vištoms geriau matyti. Labiau jau priešingai.

 

Vištos nėra patys protingiausi gyvūnai. Jos yra linkusios žaloti save ir savo gentaines. Ir taip, vištos yra kanibalės – jos dažnai nuo kitų vištų plešia ir lesa mėsą. Vos tik pasirodo kraujas, jos tiesiog nebeatstoja nuo sužeistos vištos. Ūkininkai su tuo kovoja karpydami snapus. Dažniausiai snapai apkarpomi vos išsiritusiems viščiukams. Tačiau buvo manoma, kad gali padėti ir akiniai.

 

Tie akiniai tiesiog blogino vištų regėjimą ir jos daugiau dėmesio skirdavo maisto prasimanymui. Akiniai buvo tvirtinami dirželiais arba prie specialių į snapus veriamų auskarų. Netrukus pasirodė ir dar geresni akiniai – šie buvo raudoni.

 

Raudoni plastikiniai lęšiai maskavo kraują ir kūno spalvą. Taigi, į kanibalizmą linkusios vištos turėjo palikti savo gentaines ramybėje. Tai, beje, greičiausiai buvo tiesa – mokslininkai 1989 metais teigė, kad raudoni kontaktiniai lęšiai padėtų sumažinti kanibalizmą tarp vištų.

 

Be to, nemažai ūkininkų buvo įsitikinę tokių akinių veiksmingumu. 1973 metais bent vienas JAV ūkininkas vis dar naudojo raudonus vištų akinius. Ir jis turėjo net 8000 paukščių!

 

Šaltinis: http://www.technologijos.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite