Kas nutiktų vyrams, jei išnyktų Y chromosoma?

Y chromosoma yra ganėtinai silpnas darinys, su laiku galintis visai išnykti.

 

Ši chromosoma savo vaidmenį atlieka kiaušialąstės apvaisinimo metu – ji nulemia, kokios lyties organizmas iš jos vystysis toliau. Verta paminėti, kad tai yra vienintelė chromosoma žmogaus kūne, kuri vėliau gyvenime praktiškai neatlieka jokio vaidmens. Vyrams ji reikšminga tik pačioje jų gyvenimo pradžioje, o moterys kuo puikiausiai apsieina ir be jos.

 

Įdomus dalykas yra tai, kad ši chromosomos ganėtinai greitai degeneruoja. Ekspertai sako, kad jei degeneracijos procesas vyks tokiu greičiu, koks yra dabar, po 5 milijonų metų Y chromosoma visiškai išnyks.

 

Maždaug prieš 166 milijonus metų Y chromosoma buvo tokia pat didelė ir stipri kaip X chromosoma. Joje buvo tas pats genų rinkinys (šiuo metu jokių genų joje nėra). Visos kitos chromosomos kuria sau po dvi kopijas, tačiau Y – tik vieną. Būtent toji vienintelė kopija ir perduodama iš tėvo sūnui.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Taigi, galima daryti išvadą, kad ši chromosoma negali rekombinuoti genetiniu lygmeniu, kad pašalintų mutacijas, kurios pažeidžia genus. Dėl to Y chromosomos genai laikui bėgant ir toliau degeneruosis, o paskui visiškai išnyks iš žmogaus genomo.

 

Kas tada nutiks vyrams? Patinai tikrai neišnyks. Tiesiog Y chromosomos funkcijas perims kuri nors kita.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
...

Nu ka, pasauli uzvaldys homoseksualumas :D

Taip pat skaitykite