Iš Sacharos į JAV „keliauja” milžiniškas „Godzilla“ dulkių srautas

Dulkių pliūpsniai laikomi gana normaliais. Šiuo atveju greitas vėjas gali pernešti dulkių daleles dideliais atstumais. Kiekvieną vasarą iš Sacharos dykumos per Atlanto vandenyną keliauja didelis dulkių srautas.

 

Paprastai dulkių srovės dydis nebūna toks didelis, pakeliui jis nusėda į vandenyną. Tačiau šiais metais dulkių srautas gali patekti į Ameriką dėl savo didžiulio kiekio. Palydovo vaizdai aiškiai parodo, kaip „debesis” pamažu pradeda augti, o paskui per Atlantą keliauja Amerikos link. Dėl savo dydžio dulkių srautas buvo pavadintas Godzilla. Verta paminėti, kad tokie dulkių debesys dažniausiai susidaro pavasario pabaigoje arba rudens pradžioje.

 

Jei niekas nepasikeis, dulkės su smėliu galės nuskristi daugiau nei 8 tūkstančius kilometrų ir patekti į JAV. Srautas iš Sacharos buvo stebimas 20 metų, tačiau šis yra didžiausias. NOAA ekspertai teigė, kad šiemet dulkių yra apie 60% daugiau nei vidutiniškai.

 

 

Nepaisant aplinkybių, ši žinia daugeliui gali pasirodyti gera. Dulkės ir smėlis ne tik neleidžia formuotis uraganams, bet ir silpnina jau iškilusius tornadus. Dulkėse taip pat yra maistinių medžiagų, tarp kurių fitoplanktonas, gyvenantis viršutiniuose Atlanto vandenyno sluoksniuose.

 

Jei mes kalbame apie minusus, tada dulkių srautas neigiamai veikia oro kokybę ir gali sukelti komplikacijų žmonėms, kenčiantiems nuo kvėpavimo sistemos ligų. Tai galima paaiškinti tuo, kad iš pradžių nusėda tik stambios dalelės. Mažesnės dulkių dalelės ilgą laiką tvyro ore.

 

Informacijos ir nuotraukos šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite