Astronominių 2020 m. antrosios pusės įvykiai: ką bus galima įdomaus pamatyti?

Šių metų antroje pusėje išvysite daugybę įdomių astronominių reiškinių. Jau įvyko nemažai įvykių, tačiau tai dar ne viskas, kas mūsų laukia iki metų pabaigos.

 

Antroji šių metų pusė bus kupina astronominių įvykių. Pavyzdžiui, planetų paradas, kurį be problemų galima buvo stebėti dvi savaites iki liepos 18 dienos.

 

Visiškas saulės užtemimas numatomas gruodžio 14 d., tačiau ne visi planetos gyventojai galės tai pamatyti. Tiesioginė saulės užtemimo transliacija bus vykdoma internetu iš Čilės, Namibijos ir Argentinos. Bendras saulės užtemimas trunka 2 minutes 10 sekundžių.

 

Vasaros pabaigoje, lapkritį, taip pat gruodį, bus galima pamatyti spalvingą meteorų lietų. Šiuo metu jie bus patys aktyviausi. Ypač gražus bus „Geminida“ meteorų lietus, kurio tikimasi gruodžio viduryje. Žinoma, jis nėra toks ryškus kaip kiti, tačiau juo bus tikrai verta žavėtis.

 

Kitas neįtikėtinas reiškinys yra „kosminis bučinys“. Tai galima pamatyti tik naudojant specialią įrangą. Gruodžio 21 dieną Jupiteris ir Saturnas bus arti vienas kito. Atrodys, kad šios planetos gali bet kurią akimirką susidurti, tačiau iš tikrųjų tarp jų bus didžiulis kelių milijonų kilometrų atstumas. Pažvelgus į reiškinį iš mūsų planetos, atrodys, kad planetos liečiasi, tarsi įsimylėjusi pora.

 

2020-ieji yra gana turiningi metai. Daugelis astronominio pobūdžio reginių laikomi retais ir džiugins ne tik paprastus žmones, bet ir specialistus.

 

Informacijos šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite