Emocinė patirtis: kaip mes išsirenkame partnerius

Ar pastebėjote, kad būdami šalia vienų žmonių jaučiame komfortą, šalia kitų – džiaugsmą, vieni sukelia susierzinimą, o dar kiti tampa mūsų partneriais, kai kurie jų trumpam, o kažkuris ilgam. Kodėl taip atsitinka?

 

Kiekvienas žmogus turi savo užduotį ir sukelia mums tam tikras emocijas. Jis atsiranda ne šiaip sau, o tam, kad padėtų mums, kad jam pasirodžius mes galėtume pamatyti save iš kitos pusės, kažką suvoktų ir „išsigydytų sielą“. Jeigu įvyko pokytis, tai jo misija laikoma įvykdyta, jeigu ne, tai „mokytojai“ ateidinės vėl ir vėl, kol galutinai neįsisavinsite gyvenimo pamokos.

 

Žmonės nepasirenka sau į partnerius tų, su kuriais būtų lengva ir paprasta gyventi. Mes būname šioje žemėje, kad keistumėmės ir vystytumėmės. Geriausias variklis asmeninei raidai paspartinti ir bus žmogus, kuris nuolat gyvens šalia ir rodys mums skausmingas vietas, periodiškai jas sužeisdamas.

 

Kodėl žmonėms reikia papildyti vienam kitą?

 

Viena iš populiariausių priežasčių, kodėl susijungia skirtingi žmonės, yra sudėtingos psichologinės traumos, patirtos vaikystėje. Poros bendravimas sudaro galimybę įveikti praleistas vystymosi pakopas, papildyti vienam kitą, išspręsti bendras gyvenimiškas užduotis.

 

Partneriai iš pirmo žvilgsnio gali būti visiškai nepanašūs. Jie gali būti net skirtingų rasių, nesuderinamų charakterių, priešingo auklėjimo ir įpročių. Bet juos stipriai trauks vieną prie kito sudėtinga emocinė patirtis, kurią vaikystėje gavo kiekvienas savo šeimose.

 

Gana dažnai pasitaikantis pavyzdys – infantilus vyras, nerimaujantis dėl savo sveikatos, ir rūpestinga žmona. Dažnai tokiose šeimose vyras būna jaunesnis pagal amžių ar tiesiog jaunatviškai ir patraukliai atrodo, o žmona vyresnė ir atitinka psichologinį „tetulės“ tipą.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Jis nepasitiki savimi, yra įpratęs, kad juo nuolat kas nors rūpintųsi, dažnai būna dirglus ir nevaldantis savo emocijų, o ji – stipri asmenybė, rami ir patikima, kuri „sugebėtų ir arklį, ir vyrą iš degančio pastato išnešti“.

 

Iš šalies abu atrodo visiškai nepanašūs ir neturintys nieko bendra, tačiau paaiškėja,, kad abiejų šeimos istorijos panašios. Vaikystėje jie išgyveno tą pačią psichologinę traumą – tėvo mirtį. Šią netektį abu išgyveno labai skausmingai, ji paliko gilius pėdsakus jų psichikoje. Abu partneriai išstūmė gedulą iš realių išgyvenimų į pasąmonę. .

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Vyras pakeitė atvirą gedėjimą skausmingu emociniu nebrandumu, jam nuolat reikia motiniškos globos, o moteris vaikystėje užėmė šeimos galvos poziciją, išsiugdė valią ir ištvermę, kuriuos paskui sutelkė į rūpinimąsi „ligotu“ vyru.

 

Turėdami vienodą emocinę patirtį, jie pasirinko skirtingas elgsenos strategijas. Būtent neigiama vaikystės patirtis tapo tuo impulsu, kuris pastūmėjo juos kurti bendrą šeimą. Artimai bendraudami šie du visiškai skirtingi žmonės iš tikrųjų puikai papildo vienas kitą. Jie patrauklūs vienas kitam ne pagal savo išvaizdą, o pagal gynybines savybes, kurių vienas turi daug, o kitas visai neturi, todėl jie papildo vienas kitą.

 

Tačiau pasąmonės gilumoje juos sieja bendras skausmas dėl netekties, patirtos vaikystėje. Paviršiniai skirtumai atsirado todėl, kad šie žmonės ėmė vaidinti skirtingus išorinius vaidmenis, nepaisant vienodų giliai viduje slypinčių problemų. Kiekvienas jų kažkur giliai pasąmonėje tebėra įsitikinęs, kad sugebės susigrąžinti tai, ką kadaise prarado, per santykius su kitu asmeniu.

 

Toks troškimas dažniausiai lieka paslaptis net pačiam asmeniui, bet kai du žmonės pradeda gyventi kartu, visa, kas buvo paslėpta, išlenda į paviršių. Partneriai atveria vienas kitam visai netikėtą savo pusę.

 

Čia glūdi santykių paradoksas – žmonės gali patirti didžiausią laimę ir giliausią skausmą tik su tais, kurie kruopščiai slepia savo spintose tokius pat skeletus.

 

Todėl partneriu tampa žmogus, kuris galės geriausiai padėti mums išaugti dvasiškai ir tapti visaverte asmenybe. Tačiau jis taip pat gali tapti tuo, kurio pradėsime nekęsti labiau už viską pasaulyje ir būtent dėl tos pačios priežasties.

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite