Atrado seniausią žvaigždę Visatoje

Remiantis mokslininkų išvadomis, mūsų Visata yra 13,8 milijardo metų. Moksliniame žurnale „Nature“ skelbiama, kad prieš 180 milijonų metų susikūrė pirmosios žvaigždės, bet jūs negalite tvirtai pasakyti. Kaip dalis naujų tyrimų astronomai bandė rasti seniausią žvaigždę, pranešė portalas. Planetanovosti.com.

 

Po Didžiojo sprogimo Visata buvo pakankamai šilta, todėl negalėjo susidaryti neutralus vandenilis, pagrindinė žvaigždžių medžiaga. Tik po kelių šimtų milijonų metų neutralus vandenilis pradėjo formuoti didžiulius debesis, iš kurių kilo žvaigždės.

 

Apie žvaigždžių amžių galima spręsti pagal geležies lygį jose. Ankstyvajame Visatos egzistavimo etape šio elemento beveik nebuvo, todėl žvaigždės buvo suformuotos iš vandenilio ir helio. Tik naujesnėse žvaigždėse galima aptikti pakankamą silicio ir geležies kiekį, dėl kurio įvyksta branduolių sintezė. Sprogimo metu žvaigždės „dalijasi“ savo elementais su kitais netoliese esančiais objektais.

 

Anot mokslininkų, jie greičiausiai atrado seniausią žvaigždę, kurioje yra neįtikėtinai mažas geležies kiekis ir kuri dabar miršta. Galbūt žvaigždės gimimas įvyko labai ankstyvose Visatos vystymosi stadijose. Atrastas objektas ruošiasi atgimimui. Po protrūkio ji gali tapti arba didelio tankio neutronų žvaigžde, arba juoda skyle. Žvaigždė įvardinta SMSS J160540. 18-144323.1. Mokslininkai ir toliau seks ją, norėdami sužinoti jos egzistavimo detales. Šiandien objektas yra raudonas milžinas Paukščių Tako galaktikoje. Mokslininkai tikisi ištirti žvaigždės istoriją iki jos sprogimo.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite