Veidrodinis empatijos efektas

Empatų sunki dalia. Gaunu nemažai žinučių, kalbuosi su empatais klientais. Daugelis nesuvokia kas vyksta. Žmonėms nelengva. Taigi, rašau dar kartą. Gal tai padės nors kiek susigaudyti savyje. Suprasti kas tu ir savo santykį su aplinka.

 

Bendraujant su empatu nukrenta visos kaukės. Ir visa tai, ką pašnekovas taip įnirtingai slėpė, apsinuogina. Visiems empatams teko pairti akimirkų, kai kažkas, tik jiems pradėjus bendrauti, rodė atvirą simpatiją. Arba atvirkščiai, kažkas, ką jie pažinojo labai ilgai, staiga pakeitė savo nuomonę iš teigiamos į neigiamą.

 

Nepriklausomai nuo to, ar aplinkiniai stengiasi slėpti savo jausmus ar ne, žmonės su išsivysčiusi empatija sugeba pajusti bet kokį negatyvą. Ir tai juos trikdo.

 

Neabejingas vieno žmogaus požiūris į kitą yra visiškai natūrali gyvenimo dalis. Mes visi skirtingi ir visada atsiras žmonių, kurie sukels priešiškumą. Štai trys priežastys, dėl kurių žmonės neigiamai reaguoja į empatą nuo pat pirmų pažinties sekundžių:

 

• Empatija turi veidrodinį efektą;

 

• Empatai pasižymi aukštu vibracijos lygiu;

 

• Santūrus empatų elgesys ne visada teisingai interpretuojamas.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Bendraudami su kitais mes stengiamės slėpti tuos asmenybės aspektus, kurių patys nepriimame. Empatai yra veidrodžiai, kuriuose atsispindi žmonių savybės, kurias jie bando paslėpti. Žinoma, yra žmonių, besislepiančių po kauke todėl, kad galėtų manipuliuoti kitais. Bet dauguma iš mūsų tai daro tik todėl, kad patiktų kitiems. Pasmerkimo ar priešiškumo baimė verčia kai kuriuos, prieš išeinant į visuomenę, „užsidėti kaukę“. O yra žmonių, kurie visą gyvenimą bando pragyventi su „svetimu veidu“.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kada žmogus bendrauja su empatu akis į akį, jo kaukė nukrenta. Ir visa tai, ką jis taip įnirtingai slėpė, apsinuogina. Būtent ši empatų savybė dažniausiai iššaukia priešiškumą. Bet nejaugi empatas kaltas dėl savo talento atspindėti šešėlines asmenybės puses?

 

VEIDRODINIS EFEKTAS. Empatai, kaip jautrūs kitų išgyvenimams asmenys, sugeria žmonių, su kuriais jie bendrauja, emocijas, po to visa tai grąžindami savininkui. Tai yra, empatai pradeda elgtis taip, kaip elgiasi jų pašnekovai, kai lieka vieni su savimi. Empatai taip elgiasi visiškai to nesuvokdami.
Ir jeigu žmogus, su kuriuo jūs tik susipažinote, be jokios akivaizdžios priežasties pradėjo demonstruoti negatyvą, visiškai įmanoma, kad jūs tiesiog atspindite tą tiesą, kuri jam nepatinka. Arba tam yra kokia nors kita priežastis…

 

PER DAUG AUKŠTAS VIBRACIJŲ LYGIS. Kada jūs dirbate su savimi, kad taptumėte protiniame, fiziniame ir dvasiniame plane, jūsų energija tampa vis tyresnė ir tyresnė. Tai gali būti priežastis to, kad su jumis nustojo bendrauti tie, kuriems reikia žemesnio lygio vibracijų.

 

Gal būt jūs pastebėjote, kad tada, kai pradėjote keistis, nuo jūsų nusigręžė kai kurie pažįstami. Greičiausiai jiems tapo tiesiog nejauku su jumis bendrauti. Bet ir jūs patys jaučiate, kad jums jau ne pakeliui su šiais žmonėmis. Toks gyvenimas.

 

NETEISINGAS SANTŪRAUS ELGESIO SUPRATIMAS. Tiems, kurie pasižymi neramiu būdu, jūsų ramumas, o kartais ir atsiribojimas, gali pasirodyti nepagarbus, o kartais ir įžeidžiantis. Jūsų įprotis laikytis nuošalyje nuo kai kurių žmonių, yra vertinamas kaip arogancijos demonstravimas. Bet empato santūraus elgesio priežastis yra jo emocinė perkrova. Jam tiesiog būtina pailsėti ir pasikrauti.

 

Jausdamas nuovargio jausmą empatas tiesiog nepasiruošęs išklausyti nesibaigiančių istorijų apie problemas ir sugerti svetimą negatyvą. Ir net palaikyti mandagų pokalbį, kartais būna virš jo jėgų. Dažnai aplinkiniais tokį elgesį priima kaip asmeninį įžeidimą. Kadangi kiti negali jausti to, ką jaučia empatas, jiems sunku suprasti, kodėl nereikėtų ant jo įsižeisti…

 

Šaltinis: https://www.facebook.com/Menesiena.Burimai/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite