Silpnėja Žemės magnetinis laukas – kuo tai gresia mums?

Remiantis naujausiomis mokslininkų išvadomis, mūsų planetos magnetinis laukas silpnėja. Tai ypač pastebima teritorijoje tarp Afrikos iki Pietų Amerikos. Pokyčiai neigiamai veikia mokslininkų įrangą: kai kurių Žemės orbitoje esančių įrenginių darbas jau buvo sutrikdytas.

 

Magnetinis laukas yra lyg Žemės skydas, todėl jo susilpnėjimas paverstų mūsų planetą neapsaugota nuo kosminės radiacijos ir saulės vėjo, kurį sukuria įkrautos saulės dalelės. Šį skydą sukuria išorinėje Žemės šerdyje išsilydžiusi geležis. Tai vyksta 3 tūkstančių kilometrų gylyje.

 

Mokslininkai jau seniai atrado, kad magnetinis laukas yra nestabilus reiškinys. Per visą Žemės istoriją Šiaurės ir Pietų poliai bent kelis kartus pasislinko iš savo vietų. Per pastaruosius du šimtmečius mūsų planetos magnetinis laukas prarado 9% savo galios, o tarp Afrikos ir Pietų Amerikos susiformavo sumažėjusio stiprumo regionas. Mokslininkai tai pavadino Pietų Atlanto anomalija.

 

Remiantis naujais tyrimais, pietvakarių Afrikoje yra antra minimalaus aktyvumo sritis.

 

Magnetinio lauko pasikeitimas neturės įtakos gyvoms būtybėms ir įrangai planetos paviršiuje, neigiamą poveikį junta tik dirbtiniai palydovai. Mokslininkai susiduria su daugybe techninių problemų.

 

Magnetinio lauko silpnėjimas pastebimas jau kurį laiką, tačiau mokslininkai iki šiol negali suprasti, kodėl tai vyksta. Specialistai toliau tiria palydovų duomenis ir daro išvadas. Galbūt laikui bėgant situacija išaiškės.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite