Pandemijos metu parkuose patruliuoja robotai ir įspėja laikytis saugaus atstumo VIDEO

Ateitis, kuomet tarp mūsų šmirinės robotai, panašu, kad jau atėjo.

 

Laikais, kuomet paprasčiausias erdvės dalinimasis su kitais žmonėmis, gali būti laikomas pavojinga veikla, daugybė vyriausybių, oro uostų ir ligoninių atranda robotų teikiamus privalumus, kurie gali būti įdarbinami paviršių valymui ir prekių pristatymui, nesibaiminant užkrato plitimo galimybės.

 

Naujausias pavyzdys atkeliavo iš Singapūro, kur savivaldybių institucijos panaudojo „Boston Dynamics“ sukurtą keturkojį robotą „Spot“, kad primintų parko lankytojams laikytis saugaus atstumo nuo kitų žmonių.

Per bandomąjį dviejų savaičių laikotarpį „Spot“ patruliuos miesto Bishan-Ang Mo Kio Parke ir transliuos iš anksto įrašytas žinutes.

 

Robotas yra aprūpintas kameromis, kurios bus panaudotos apskaičiuoti parko lankytojų skaičių, tačiau Singapūro „National Parks Board (NParks)“ Nacionalinė parkų taryba teigia, nerinksianti jokios asmeninės informacijos ir nenaudos vaizdo įrašų, kad identifikuotų ten buvusius asmenis.

 

„Spot“ valdomas nuotoliniu būdu, tačiau jame yra įrengti sensoriai, apsaugantys nuo susidūrimų, o jį taip pat lydės ir gidas. Jei šis bandymas bus sėkmingas, anot „NParks“, patruliuoti parke piko valandomis robotas galėtų būti įdarbintas pilnai darbo dienai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Roboto pasitelkimas sumažins poreikį darbuotojams patiems patruliuoti parko teritorijoje, teigia „NParks“, o taip pat tai mažina galimybę plisti virusui.

 

Remiantis vietos laikraščiu „The Straits Times“, taryba taip pat svarsto pasitelkti robotą ir kitose miesto vietose. Parke įrengtais ženklais prašoma lankytojų „netrukdyti“ patruliuojančiam robotui.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tai nėra pirmas kartas, kai robotai buvo panaudoti siekiant priminti visuomenei apie socialinės distancijos priemonių svarbą.

 

Kinijoje ir JAV dronai panaudoti perspėti/įtikinti/priversti žmones laikytis reikalavimų, o atnaujinus robotų apsauginių iš JAV „Knightscope“ firmos operacines sistemas, jiems sudaryta galimybė transliuoti visuomenės sveikatos užtikrinimui reikalingas žinutes, pavyzdžiui: „Prašome laikytis saugaus atstumo tarp savęs ir kitų žmonių“; „Plauti rankas yra smagu! Ai, palaukite… aš neturiu rankų“.

 

Pandemijos užkrato plitimas neabejotinai suteikė robotų kūrėjams naujų galimybių įdarbinti savo kūrinius, o koronaviruso krizė gali baigtis šių mašinų poreikio išaugimu.

 

Šiuo metu robotas „Spot“ dalyvauja bandymuose ir ligoninėse, kur padeda vykdant koronaviruso gydymą.

 

Robotus pristatančios kompanijos teigia, kad jų technologijų poreikis per pastarąsias savaites šoko į neregėtas aukštumas. Veikimas tarsi „garsiakalbiams ant kojų“ gali būti tik pradžia šių robotų panaudojimui.

 

Nuotraukų ir informacijos šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite