Negyvi daiktai taip pat gali turėti sąmonę

Kelerius metus mokslininkai stengiasi sukurti unikalų modelį, vadinamą „integruotos informacijos teorija“ (TII), kuri ateityje galės vertinti sąmonę.

 

TII taikoma ne tik žmonėms, bet ir negyviems dalykams, tokiems kaip mašinos, subatominės dalelės ir net pati Visata.

 

“Negyvas gali būti aprūpintas sąmone, nes tai [sąmonė] gali būti kažkas visiškai skirtingo, paremto matematine kalba. Jei įrodysime šią teoriją, tai gali būti mokslinės revoliucijos pradžia”, – teigia matematikas Johannesas Kleineris iš Miuncheno Matematinės filosofijos centro.

 

Sudėtinga matematika

 

TII rodo, kad sąmonė remiasi atominėmis jungtimis, kurios, atsižvelgiant į junginių tankį, yra atsakingos už minčių procesų vertę ir sudėtingumą. Pavyzdžiui, smegenų žievė yra labai vertinga, nes joje yra tankus sujungtų neuronų būrys.

 

Pirmą kartą pristatant TII, sąmonės matavimo patogumui buvo įvestas parametras „Phi“. Tačiau apskaičiuoti „Phi“ nepaprastai sunku ir užima daug laiko dėl ribotų kompiuterių galimybių. Remiantis neseniai paskelbtu leidiniu, procesas vyksta daug greičiau.

 

Matematika turėtų padėti žmonijai suprasti nervinį sąmonės pagrindą ir patikrinti tų žinių pritaikomumą visoje Visatoje. Gali būti, kad tikslus mechanizmas, verčiantis mus priimti sprendimus ir daryti klaidas, yra atsakingas už įvykių seką, kuri kiekvieną sekundę įvyksta didžiuliuose kosmoso plotuose.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

“Žmogaus sąmonė gali būti tarsi mašina, kurios darbo kokybę suteikia įgyta patirtis. Jei taip, tada sąmonę galima išmatuoti ir netgi rasti negyvojoje gamtoje”, – padarė išvadą Susan Schneider, filosofė iš Centrinio Konektikuto universiteto.

 

Šaltinis: www.neveroyatno.info

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite