Naujojoje Zelandijoje ganyti avių bandas apmokomi robotai

„Boston Dynamics“ sukurtas šuo-robotas šiuo metu treniruojasi ganyti avis. Per pastaruosius metus socialinės žiniasklaidos vartotojai galėjo matyti daugybę šių robotų keistų ir nuostabių naudojimo būdų.

 

Naujoji Zelandija yra didžiulė, bet retai apgyvendinta šalis, kurioje gausu avių bandų. Pastaraisiais metais šalies ūkininkai beviltiškai stengėsi įdarbinti žemės ūkio darbuotojus iš šalies, kurioje gyvena tik 4,9 mln. Nors buvo niūrių prognozių apie Naujosios Zelandijos tradicinės prekybos avimis ateitį šalyje, manoma, kad robotai yra sprendimas, išgelbėsiantis avių augintojus.

 

Naujojoje Zelandijoje įsikūrusi robotikos įmonė „Rocos“ neseniai pasidalino vaizdo įrašu, kuriame pademonstravo, koks gali būti vertingas šis keturkojis robotas žemės ūkio pramonei. Šunys-robotai sugeba ganyti avis, tikrinti pasėlių derlių, ir greičiausiai galėtų išspręsti nuolat kylančias problemas, susijusias su darbo jėgos trūkumu ir senėjančiais ūkininkais.

 


„Rocos“ generalinis direktorius Davidas Inggsas pranešime spaudai teigė, kad jų klientai Naujojoje Zelandijoje labai sėkmingai dirba su naujoviškais robotizuotais darbais, kuriuos galima panaudoti atliekant pasikartojančius, nehigieniškus ar tiesiog pavojingus darbus. Jis tikisi, kad robotai taip pat galėtų padėti tiems ūkių savininkams, kurie nėra tokie darbingi kaip anksčiau, kurdami realaus laiko vaizdo atsiliepimus apie tvirtą kraštovaizdį. Šiuos žemėlapius būtų galima nusiųsti tiesiai ūkininkams, kurie galės įvertinti savo potencialų pasėlių derlių dideliu atstumu net neišėję iš namų.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Šunys-robotai gali būti valdomi nuotoliniu būdu, o tai reiškia, kad operatoriui net nereikia būti kažkur šalia.

 

Teksto ir nuotraukų šaltinis: https://www.disclose.tv/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite