Namuose – tvarka, sieloje – harmonija

Psichologai tikina, jog pravėrus bet kurio buto duris net ir neįgudusia akimi jį nužvelgus iš karto galima atspėti lydi sėkmė jo gyventojus, ar ne, sugeba jie spręsti iškilusias problemas ar ne, jų tarpusavio santykiai puikūs ar toli gražu ne idealūs.

 

Jei išėjęs iš namų bet kuris žmogus gali pasislėpti po nepriekaištinga išvaizda, tuo tarpu namuose jis tampa it atversta knyga. Anot psichologų, kai namuose jauku ir tvarkinga, sieloje vyrauja harmonija ir susitarimas, tuo tarpu netvarka byloja apie tokį pat chaosą ir buto šeimininko sieloje, o netvarkos lygis atskirose namų erdvėse kuo puikiausiai atskleidžia gyventojų tarpusavio santykius.

 

Virtuvė – ryškiausias namų veidrodis. Pasidairius po ją apie namus bei juose gyvenančius žmones galima pasakyti daugiausia – čia dažniausiai gaminamas maistas, joje valgoma, bendraujama, o reiškia, jog nuo tvarkos ar netvarkos virtuvėje priklauso namų gyvybinė energija. Netvarkingoje ir purvinoje virtuvėje gerajai energijai nebelieka vietos.

 

Tuo tarpu susitvarkius ji sugrįžta į namus, veržiasi per kraštus, todėl nereikia stebėtis, kad tokiems žmonėms viskas sekasi. Švari ir kruopščiai sutvarkyta virtuvė tarsi pažymi, kad gyvenimas klojasi puikiai, o neplauti indai ir pilnas šiukšlių kibiras rodo, kad be aplinkinių pagalbos sunku atsikratyti užgriuvusių problemų. Psichologų teigimu, jei sieloje ramybė ir darna, net dirbant nuo aušros iki sutemos, auginant mažus vaikus ar slaugant sergančius giminaičius, netvarkai neatsiras vietos, nes jaukiai besijaučiantis žmogus visuomet atras minutę tam, kad susitvarkytų virtuvę.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Svetainė – antrasis, ne mažiau ryškus, namų veidrodis. Ant fotelio numestos kojinės, drabužiais apkabinėtos kėdžių atkaltės, vidury kambario nuspirti bateliai, senais laikraščiais užverstas žurnalinis staliukas, dulkėmis padengtas televizoriaus ekranas, drėgnų puodelių ir taurelių žymės ant stalo aiškiausiai byloja, kad tokiuose namuose seniai būta svečių, o pats šeimininkas mieliau vakarais įsisupęs į taukuotą chalatą vienišas murkso prie televizoriaus ekrano, nei smagiai leidžia laiką bičiulių kompanijoje. Tačiau visuomet reikėtų prisiminti, jog verta žengti pirmą žingsnį ir pamėginti išsivalyti bendravimui skirtą erdvę, o tuomet kartu ateis suvokimas, kad gyvenimas nestovi vietoje ir niekas nesiruošia nurašyti net ir didžiausią nesėkmę patyrusio žmogaus.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Miegamasis – intymiausia ir ne visiems svečiams rodoma namų erdvė. Jei tokioje erdvėje netvarka, vadinasi, arba šeimininkus kamuoja nuolatiniai miego sutrikimai, arba santykiai su antrąja puse gerokai pašliję. Esant tokiai situacijai psichologai pataria pirmiausiai susitvarkyti miegamąjį, išsivalyti kelią lovos link, išvėdinti ir į kambarį įleisti gaivaus oro – tuomet dings nemiga, “sušils” atvėsę santykiai su partneriu.

 

Šaltinis: https://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite