Mokslininkai ištyrė Marse rasto vandens sudėtį: rezultatai nedžiugina

Jau anksčiau buvo teigiama, kad Marse vanduo gali egzistuoti mums pažįstamoje būsenoje, tačiau savo sudėtimi jis primena sūrymą. Nepaisant to, tyrėjai tikėjosi rasti galimybių, kaip jį pritaikyti žmonėms.

 

Deja, paaiškėjo, kad Marso „marinatas“ yra visiškai netinkamas naudojimui. Pagrindinė problema ta, kad vanduo Marso paviršiuje skystoje būsenoje ilgai neužsibūna, o be vandens ši planeta visiškai netinkama gyventi žmonėms.

 

Raudonojoje planetoje, kur vidutinė paros temperatūra yra + 40 ° C, beveik visos vandens atsargos yra tik ledo pavidale ir kažkiek jo randama atmosferoje garų pavidalu. Dėl žemo slėgio (jis yra 160 kartų mažesnis nei Žemėje) skystas vanduo akimirksniu tampa garais. Perėjimas į skystą būseną vyksta tik dėl jame esančių druskų. Anksčiau mokslininkai pastebėjo šviesos srautus planetos paviršiuje. Jie manė, kad tai buvo druskos likučiai išgaravus vandeniui, tačiau, kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo smėlis.

 

Hiustono Mėnulio ir planetų instituto mokslininkai nustatė, kad 40% Raudonosios planetos paviršiaus gali būti padengta druskos tirpalu. Čia svarbu pažymėti, kad stabilioje būsenoje šis tirpalas gali išlikti tik tam tikrais metų laikais ir tik 0,04% žemės metų (apie šešias valandas), kai temperatūra yra ‒48 ° С. Žmogus negali išgyventi tokiomis sąlygomis.

 

Ekspertai padarė išvadą, kad gyvieji organizmai negali egzistuoti Marse. Galbūt kai kurie padarai gyveno prieš 4 milijardus metų, kai klimatas buvo daug švelnesnis. Tai galėjo būti mikroorganizmai, besimaitinantys neorganinių junginių energija.

 

Šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Pilietis

Tai gi baisu kaip čia taip…negalėsime MARSE
gyventi???o aš Laimingas šalia BEZDONIŲ gyvendamas….galit pas mane atvažiuot …vanduo be druskos….

Veronika

Mulkiu tenais ir nežada skraidinti Taip, kad džiaukitės savo beždžionėmis

Taip pat skaitykite