Izraelyje atrado monetą nuo žydų sukilimo prieš Romą laikų

Archeologai atrado unikalią monetą iš Izraelio Senienų administracijos. Taigi, jiems pavyko rasti artefaktą, kurį sukilėliai sukūrė per Šimono Bar-Kokhbos (132–136) sukilimą. Kaip tik tuo metu paskutinė nepriklausoma šalis vis dar egzistavo prieš Izraelio atėjimą, pranešė portalas Planetanovosti.com.

 

Moneta buvo saugoma Williamo Davidsono parke, esančiame Europos senamiesčio kvartale (Jeruzalėje). Įdomu tai, kad teritorijoje buvo rasta 22 tūkstančiai monetų, tačiau tik keturios priskiriamos Bar Kochba sukilimo laikotarpiui.

 

132–136 metų sukilimas prieš Romos imperiją istorijoje dar vadinamas Antruoju žydų karu. Pirmasis mūšis truko 7 metus nuo 66 iki 73 metų.

 

Antrasis maištas buvo susijęs su imperatoriaus Hadriano priimtais įstatymais. Žydams buvo uždrausta apipjaustyti kūdikius ir skirti teisėjus. Romos imperatorius taip pat ketino grąžinti Jeruzalei senąjį vardą “Elijas Kapitolijus” ir pastatyti pagonišką šventyklą vietoje žydų šventovės griuvėsių.

 

Sukilėliams vadovavo Shimonas Bar-Kokhba. Kai kuriuose šaltiniuose jis įvardinamas Mesiju.

 

Antroji kova taip pat buvo nesėkminga. Per 4 karo metus Romos kariuomenės būriai užvaldė daugelį žydų karinių postų. Romėnai kovojo 54 mūšiuose, kad užvaldytų Palestiną.

 

Paskutinis žydų prieglobstis buvo „Beitar“ tvirtovė, kuri užėmė 135 m. Būtent jame buvo nugalėtas Bar-Kokhba. Tačiau kai kurie šaltiniai teigia, kad jis krito nuo gyvatės nuodų.

 

Žydų tautos bandymas įgyti nepriklausomybę buvo užgniaužtas ateinantiems 1812 metams. Istorikai pastebi, kad mūšyje dalyvavo beveik visa tauta.

 

Ant aptiktos monetos yra vynuogių atvaizdas ir užrašas: „Antrieji Izraelio laisvės metai“.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite