Iš tėvų paveldėti santykių įpročiai

Jūs gyvenate kaip norite, tačiau esama įrodymų, liudijančių, jog jūsų elgesį įtakoja tėvai, tame tarpe ir santykius. Štai keli įpročiai ir mintys, kuriuos tėvai sumodeliavo jums, kai buvote dar vaikas.

 

Kaip tvarkotės su konfliktu. Jūsų veiksmai konflikto metu gali būti paimti iš mamos ar tėvo. Tėvų barniai, kaip taisyklė, tampa konflikto sprendimo modeliu būsimuose santykiuose. Šeimos sprendžia problemas įvairiai, kai kur – kalbamasi, kai kur – mušamasi, paskui taikomasi, o kartais apskritai vengiama konfrontacijos. Prisiminkite, kaip jūsų tėvai tvarkėsi su konfliktais ir palyginkite su savo elgesiu.

 

Kiek esate pažeidžiamas ir atviras. Išliejate širdį partneriui ir apkabinate jį, ar kenčiate dėl to, kad negalite atsiverti? Abu įpročius galėjote paveldėti iš tėvų. Vienos šeimos atvirai reiškia jausmus ir emocijas, kitos ramesnės ir emociškai uždaresnės. Tai, ką matome vaikystėje, kai formuojasi psichika, lieka su mumis ir suaugus.

 

Ką darote ar ko nedarote su santykius nuodijančiu partneriu. Tie, kuriems teko pergyventi fizinį ar emocinį smurtą, nešiosis gautą patirtį su savimi visą likusį gyvenimą. Kai kuriais atvejais tai gali reikšti, kad potencialiai toksiškos situacijos bus perkeltos į nuosavą gyvenimą ir santykius, kadangi vaikystėje jie buvo įprasti. Galbūt jums atrodo, kad nusipelnėte žodinio ar emocinio smurto, kadangi matėte, kad taip elgėsi tėvai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kaip reaguojate į pareigas. Žmonės, užaugę šeimoje, kurioje nematė darnos ir pareigų bei įsipareigojimų, ateityje gali susidurti su dideliais sunkumais. Jūsų tėvai dažnai susieidavo ir išsiskirdavo arba turėjo partnerių “kairėje”? Vaikai dėl to gali pradėti ciniškai žvelgti į meilę ir mylimą žmogų, kuris juk irgi gali jį palikti, kaip paliko mamą/tėtį. Iš kitos pusės, jūs galite tapti labai atsidavusiu partneriu, kadangi nusprendėte, jog tokios dramos jūsų gyvenime nereikalingos.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kaip bendraujate su partneriu. Jeigu įpratote rėkti, kai esate piktas ar tylėti bei užsidaryti, šis įprotis – iš vaikystės. Labiausiai tikėtina, kad tėvai sumodeliavo ir jūsų manierą kalbėti, ir būdus, kuriais išreiškiate save. Dauguma žmonių pasąmoningai perima tėvų bendravimo stilių ir įpročius. Dėl to ateityje pagal nutylėjimą elgiasi taip pat.

 

Kaip kalbatės apie seksą. Jeigu tėvai atvirai kalbėdavosi apie seksą – jūs irgi nesidrovėsite šnekėti šia tema. Bet gali nutikti ir atvirkščiai. Labai mažai tėvų aptarinėja seksualinį gyvenimą su vaikais, iš tėvų mes visgi paveldime intymumą šioje sferoje. Žmonės, užaugę atmosferoje, kur seksas laikytas purvinu ir amoraliu dalyku, apskritai gali turėti problemų su santykiais. Kadangi seksas yra svarbi santykių dalis, mes turime jaustis komfortiškai, kalbėdamiesi apie jį su partneriu ir pasakodami jam, kas jums patinka, o kas – ne.

 

Kaip disponuojate pinigais. Tvarkytis su pinigais mes išmokstame iš tėvų. Jeigu šeimoje vienas žmogus buvo taupus, o kitas išlaidus ir jie pastoviai pykosi, jūs arba arba išmoksite kontroliuoti pinigus, arba pinigai kontroliuos jus. Neapmokėtos sąskaitos, kreditai ir su gyvenimo lygiu nesuderinamos išlaidos – štai ko galite išmokti iš tėvų.

 

Kaip turi atrodyti santykiai. Kaip tėvai elgėsi vienas su kitu, kokiais būdais demonstravo prisirišimą, kokius vaidmenis vaidino santykiuose – visa tai potencialiai įtakoja jūsų požiūrį. Jūsų įsitikinimai, lūkesčiai partnerio atžvilgiu, kaip suprantate ir įsivaizduojate meilę, flirtą ir romantiką – visa tai mes dažniausiai nusižiūrėjome dar vaikystėje, iš tėvų.

 

Kaip kompensuojate tėvų nesėkmes. Tiksliau, kokiu būdu stengiatės nekartoti tėvų klaidų. Jeigu tėvai buvo atitolę vienas nuo kito, vienas kitam neįdomūs, savo santykiuose galite elgtis visiškai atvirkščiai – tapti mylinčiu ir atsidavusiu. Tačiau būkite atsargūs, jei pernelyg stengiatės išsaugoti santykius. Jeigu jūsų meilės poreikis susijęs su tarpusavio priklausomybe vienas nuo kito arba jei pernelyg spaudžiate partnerį, kad jis vis iš naujo įrodytų savo jausmus – visa tai sukurs labai nesveiką atmosferą.

 

Kaip žvelgiate į savo partnerį. Gerumas – dar vienas iš tėvų paveldėtas dalykas. Jeigu jie rūpinosi jumis ir mylėjo, tai atsilieps jūsų būsimiems santykiams. Ir atvirkščiai. Jeigu matėte, kad vienas iš tėvų įžeidinėjo kitą, galite pats tapti tironu, arba galite imti vengti artumo, kad nepakliūtumėte į panašias situacijas.

 

Kaip paskirstote vaidmenis santykiuose. Tai irgi paveldimas, iš tėvų nusižiūrėtas dalykas. Jeigu tėvas visada priimdavo sprendimus, galite mėgdžioti jo elgesį savo šeimoje arba priešingai – atsikratysite tokio vaidmens, kadangi jis negatyviai veikė jūsų motiną.

 

Šaltinis: https://seimairnamai.eu

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite