Atskleista mažyčių uolų piešinukų paslaptis Australijoje

Australijos vietovėje, vadinamoje Yilbilingi, kuri yra netoli Karpentarijos įlankos, buvo rasti labai keisti mažyčiai uolų piešinukai.

 

Remiantis Australijos mokslininkų išvadomis, šiuos piešinius vietiniai gyventojai sukūrė prieš 450–500 metų. Jie labai skiriasi nuo visų kitų, jiems būdinga neįprasta technika. Kitas įdomus pastebėjimas, kuris iki šiol jaudina specialistus, yra jų smulkumas. Piešiniai buvo aiškiai sukurti naudojant trafaretus.

 

Pasikalbėję su vietos ekspertais, jie nusprendė atkartoti piešinius. Po daugybė bandymų nustatyta, kad senovės žmonės galėjo naudoti bičių vaško figūras. Jos buvo apipurškiamos dažais, ir taip ant uolų liko šie ženklai.

 

Urvinis menas galėtų tarnauti dvasiniams, apeiginiams ar net magiškiems tikslams. Galbūt šiuos mažus modelius sukūrė vaikai. Tai paaiškintų, kodėl jie atlikti tokiame mažame aukštyje.

 

Mokslininkai atrado 17 meno kūrinių, kuriuose vaizduojami žmonės su bumerangais rankose arba geometrinės formos. Panašūs piešiniai buvo rasti ir kitose Australijos vietose, tik jų amžius siekė 44 tūkstančius metų. Gali būti, kad net tada žmonės galėjo naudoti bičių vašką arba naudojo delnus kaip trafaretus.

 

Teksto ir nuotraukų šaltinis: http://www.planetanovosti.com/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite