Aptikta unikali juodoji skylė per tūkstantį šviesmečių nuo Žemės

Tūkstančio šviesmečių atstumu nuo Žemės buvo aptikta juodoji skylė. Ji yra viena iš artimiausių, kurią kada nors atrado mokslininkai, praneša portalas Planetanovosti.com.

 

Teoriškai, juodoji skylė nematoma, tačiau ją galima išvysti greta esančios žvaigždės pagalba. Ekspertai stebėjimų rezultatus paskelbė žurnale „Astronomy & Astrophysics“.

 

Buvo pastebėta, kad viena žvaigždė iš žvaigždžių sistemos keistai juda apie kažkokį kūną, kurio neįmanoma pamatyti. Vienas šios žvaigždės judėjimo ciklas trunka 40 žemės dienų.

 

Laikui bėgant, mokslininkai suprato, kad jie susiduria su triguba juodųjų skylių sistema, o ne tik su dviguba žvaigždžių sistema. Stebėti tapo įmanoma dėl 2,2 metrų teleskopo, kuris yra Europos pietų observatorijoje (Čilė). Įdomu tai, kad žvaigždžių sistemą su juodąja skyle galima pamatyti plika akimi, naudojant specialią įrangą.

 

Šios juodosios skylės unikalumas slypi tame, kad ji nesąveikauja su aplinka, o kitos panašios skylės yra destruktyvios. Objekto masė yra 4 kartus didesnė nei saulės.

 

Teksto ir nuotraukos šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite