Anksčiau Marsas galėjo būti žydras

Mokslininkai neseniai tyrė meteoritą, kurio amžius sutampa su mūsų planetos amžiumi. Objektas ekspertams atskleidė netikėtą informaciją apie tai, kaip mūsų kaimynas Marsas atrodė praeityje.

 

Balandžio 24 d. „Nature Communications“ paskelbė mokslinį dokumentą, atskleidžiantį Raudonosios planetos praeitį. Kaip paaiškėjo, meteorite buvo karbonatų, o jie susidaro tik esant skysčiui. Jei Marse prieš milijonus metų buvo vandens, tai reiškia, kad jame galėjo atsirasti paprastos gyvybės formos.

 

Mokslininkai tyrė meteoritą, kuris iš Marso atskrido prieš keturis milijardus metų (Žemė yra tik puse milijardo metų senesnė). Objektas vadinasi „Allan Hills 84001“. Jis rastas Arktyje 1984 m.

 

Meteorite buvo mineralų, vadinamų karbonatais. Šias formacijas gamtoje gana lengva rasti vandens telkiniuose. Anot Tokijo technologijos instituto ekspertų, radinys įrodo, kad Raudonojoje planetoje kažkada buvo upių ir ežerų. Balandžio 29 d. jie paskelbė savo prielaidas universiteto interneto svetainėje.

 

Paprastai karbonatai nusėda požeminiame vandenyje. Tai suteikia teisę manyti, kad praeityje Marsas buvo drėgnas, turėjo turtingą florą ir fauną. Galbūt planeta buvo net mėlyna, kokia šiandien yra Žemė.

 

Meteorite taip pat rasta azoto, ir tai yra pagrindinis junginys, kurį išskiria bakterijos. Šis atradimas kalba apie organinį Marso pasaulį. Mokslininkai taip pat spėja, kad azoto turintys junginiai galėjo atskrieti į Marsą su kosminiais kūnais, o ne susiformuoti pačioje planetoje.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite