4000 metų amžiaus aborigenų uolų piešiniai

Viena iš įdomiausių Australijos aborigenų legendų yra pasakojimai apie Wandjinas, aukščiausiass dvasines būtybes, pasaulio ir žmonių kūrėjas. Šios legendos kilusios iš vietovės, užimančios apie 200 000 kvadratinių kilometrų žemės, vandens, jūros ir net salų šiaurės vakarų Australijos Kimberley regione. Šio krašto senoji kultūra gali būti datuojama mažiausiai 60 000 metų. Nepaisant šiuolaikinės civilizacijos, užvaldančios visą likusį pasaulį, čia vis dar veikia ir gyva tradicinė aborigenų gyvensena bei kultūra.

 

Trys Wandjina gentys yra „Worora“, „Ngarinyin“ ir „Wunumbul“ žmonės. Šios gentys yra seniausio žinomo vaizdinio meno, kuris yra išsibarstęs per Kimberlį, saugotojai. Jų menas ne tik intriguojantis, bet ir apipintas įdomiomis istorijomis. Ypatingai įdomūs yra pačių Wandjina piešiniai. Jos pavaizduotos baltais veidais, be burnos, didelėmis juodomis akimis ir galva, apsupta halo ar šalmo.

 

Šie piešiniai daugeliui žmonių primena vaiduoklius, pelėdas, ar net nežemiškas būtybes, atvykusias iš kitų pasaulių. Astronominė teigia, kad ateiviai aplankė Žemę prieš dešimtis tūkstančių metų. Senieji aborigenų piešiniai vaizduoja būtent juos.

 

Faktai ar legendos?

 

Abstrakčios Australijos aborigenų „sapnalaikio“ istorijos, uolų menas ir urvuose randami keisti paveikslai laikomi labiau panašiais į mitus nei į tikrovę, kaip ir pasakojimai, kuriuos galima rasti įvairių šiuolaikinių religijų mokymuose. Tačiau naujausi archeologiniai atradimai patvirtino, kad bent kai kurios iš šių istorijų yra tiesa. Pavyzdžiui, pasakojimai apie didžiulius žinduolius, vaikščiojusius po žemę, buvo laikomi fantazijomis ir legendomis. Vėliau rastos priešistorinių gyvūnų fosilijos patvirtino, jog tokie gyvūnai iš tiesų egzistavo. Pasakojimai apie susidūrimus su jais buvo perduodami iš kartos į kartą ir tapo legendomis. Tai įrodymas, kad ne visi mitai iš tikrųjų yra mitai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 


Teksto ir nuotraukų šaltinis: https://www.disclose.tv

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite