Rasta į Žemę panaši planeta

NASA teleskopas, kuris jau 10 metų vykdo misiją kosmose, pateikė naujų duomenų mokslininkams, remiantis kuriais rasta egzoplaneta, kuri labai panaši į Žemę, praneša WWW.PLANETANOVOSTI.COM.

 

„Kepler-1649c“ yra 300 šviesmečių atstumu nuo mūsų planetos. Į Žemę ji panaši tiek dydžiu, tiek atmosferos temperatūra. Maža to, planeta yra gyvenamojoje žvaigždės zonoje, todėl joje gali būti aptiktas skystas vanduo.

 

Naujoji egzoplaneta yra šiek tiek didesnė už Žemę ir gauna maždaug 75% mūsų planetos šviesos kiekio. Temperatūra yra beveik tokia pati. Iš pradžių planeta nebuvo rasta dėl sugedusio kompiuterio algoritmo. Tačiau prieš kurį laiką mokslininkai pradėjo iš naujo tikrinti iš teleskopo gautus duomenis ir rado visiškai naują planetą. Tomas Zurbuchenas yra tikras, kad tai yra antroji Žemė ir ji ilgai laukė, kol ją pagaliau surasime.

 

Naujoji gzoplaneta sukasi aplink raudononąją nykštukę. Tokioms žvaigždėms būdingi stiprūs blyksniai, kurie gali neigiamai paveikti aplinką ir padaryti ją netinkamą gyvenimui.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite