Pasaulis išprotėjo: žmonės pradėjo deginti mobiliojo ryšio bokštus

Internete nestinga sąmokslo teorijų, aiškinančių, kad 5G ryšio technologijos yra susijusios su naujojo koronaviruso pandemija. O pasaulyje nestinga žmonių, kurie dėl kažkokių priežasčių tomis bemokslių platinamomis sąmokslo teorijomis tiki labiau nei ekspertų išaiškinimais ir mokslinių tyrimų išvadomis. Tad rezultato ilgai laukti nereikėjo: Jungtinėje Karalystėje žmonės pradėjo deginti mobiliojo ryšio bokštus, rašo CNBC.

 

Britų ryšio operatorius „Vodafone“ informavo, kad per pastarąsias 24 valandas buvo įvykdyti keturi išpuoliai prieš šios įmonės bokštus, ant kurių sukabintos įmonės antenos. Nebuvo skelbiama, ar ant šių bokštų buvo bent viena 5G antena.

 

Praėjusią savaitę internetu plito vaizdo įrašas, kuriame matoma, kaip ties Birmingemo miestu padegtas mobiliojo ryšio bokštas. Kitas mobiliojo ryšio teikėjas – įmonė EE – paskelbė, jog jų inžinieriai tiria bokšto gaisro priežastis ir mano, kad veikiausiai tai buvo padegimas. Jei jų išvados pasitvirtintų, bendradarbiaujant su teisėsaugos atstovais būtų ieškoma kaltininko. Padegtasis bokštas su 5G technologijomis neturėjo nieko bendro.

 

„Bazinė stotis aptarnavo tūkstančius žmonių Birmingemo apylinkėse, ji jau daugelį metų teikė būtinąsias 2G, 3G ir 4G ryšio paslaugas. Pasistengsime atkurti įprastinį teritorijos padengimą ryšiu kaip įmanoma greičiau, tačiau gaisro sukelta žala buvo reikšminga“, – sakė EE atstovas spaudai.

 

Taip pat tviteryje atsirado žinutė su vaizdo įrašu, kuriame matoma, kaip moteris koneveikia telekomunikacijų įmonės inžinierius, klojančius šviesolaidžio gijas, kurios bus naudojamos duomenų perdavimui (taip pat – tų duomenų, kurie bus perduodami 5G tinklais). Moteriškė klausinėja, ką tie inžinieriai veikia, ir klausinėja, ar jie žino, kad technologijos „žudo žmones“.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Feisbuke galima aptikti begales įrašų, aiškinančių, kad koronaviruso pandemijos priežastis yra 5G – penktosios kartos mobiliojo ryšio technologijos. Daugelis šių įrašų grindžiami teiginiu, kad pirmasis viruso protrūkis įvyko Uhane – mieste, kuriame praėjusiais metais Kinijos ryšio paslaugų teikėjai išvystė 5G infrastruktūrą.

 

Dalintis tokiomis sąmokslo teorijomis nevengia ir garsenybės. Pavyzdžiui, britų talentų šou teisėja Amanda Holden internete buvo pasidalinusi peticija, kuria siekiama uždrausti 5G technologijas (ši žinutė vėliau buvo ištrinta), o Holivudo aktorius Woody Harrelsonas instagrame išplatino ne vieną sąmokslo teorijai pritariančią žinutę.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Bet mokslinių įrodymų, kurie patvirtintų bet kurį iš teiginių, susijusių su šiuo pramanu, nėra. Britų faktų tikrinimo tarnyba „Full Fact“ nurodo, kad pasaulyje yra daugybė vietų, kur žmonės jau užsikrečia virusu, serga COVID-19 ir miršta, nors 5G infrastruktūros ten nė kvapo nėra. Pavyzdžiui, Irane – 5G technologijos ten nė kvapo, o sergamumas ir mirštamumas – vieni didesnių pasaulyje. Baltijos šalyse 5G taip pat veikia tik bandomuoju režimu, o pacientų nestinga, ypač provincijose, kuriose apie 5G nereikėtų net galvoti iki maždaug 2022 metų.

 

Socialinių tinklų pasakos

 

Šeštadienį Jungtinės Karalystės ministras Michaelas Gove’as paskelbė, kad su 5G susijusios sąmokslo teorijos yra „pavojinga nesąmonė“. Anglijos nacionalinis medicinos vadovas Stephenas Powisas tvirtina, kad tokios sąmokslo teorijos yra „pačios blogiausios melagingos žinios“.

 

„Esu labai pasipiktinęs, visiškai pasibjaurėjęs, kad žmonės imasi veiksmų prieš tą pačią infrastruktūrą, kuri mums gyvybiškai reikalinga reaguojant į šią sveikatos apsaugos padėtį. Tai yra absoliuti ir visiška nesąmonė“, – sakė S.Powisas.

 

Britų kultūros sekretorius Oliveris Dowdenas ketina artimiausiu metu susitikti su socialinius tinklus valdančių įmonių atstovais ir aptarti dezinformacijos apie 5G bei COVID-19 ryšio platinimą.

 

„Gavome kelis pranešimus apie nusikalstamą poveikį mobiliojo ryšio bokštams ir priekabiavimą prie telekomunikacijų įmonių inžinierių – veikiausiai tai yra susiję su internete cirkuliojančiomis kvailomis sąmokslo teorijomis. Asmenys, atsakingi už nusikalstamus veiksmus, bus patraukti atsakomybėn pagal visą įstatymų griežtumą“ – sakė kultūros sekretoriaus atstovas spaudai.

 

„Taip pat reikia užtikrinti, kad socialinių tinklų valdytojai elgtųsi atsakingai ir imtųsi gerokai operatyvesnių veiksmų stabdant tokios nesąmoningos informacijos, skatinančios nusikalstamus veiksmus, platinimą savo platformose. Kultūros sekretorius su kompanijomis šiuos klausimus aptars šią savaitę“, – teigė atstovas spaudai.

 

„Vodafone“ vadovas Jungtinėje Karalystėje Nickas Jeffrey pasmerkė šiuos išpuolius prieš telekomunikacijų infrastruktūrą ir darbuotojus, o socialinių tinklų įrašus, siejančius koronavirusą ir 5G, pavadino „visiškai nepagrįstais“.

 

„Dabar tai jau yra nacionalinio saugumo klausimas. Policija ir kovos su terorizmu institucijos atlieka tyrimus. Tačiau galite būti užtikrinti, kad mūsų mobiliojo ir plačiajuosčio ryšio infrastruktūros palaikys nepertraukiamą ryšį, kad jūs, jūsų šeimos ir jūsų verslai galėtų veikti įprastai“, – sakė įmonės vadovas.

 

Kaip ir naudojant ankstesnių kartų mobiliojo ryšio technologijas, 5G signalai bus perduodami radijo bangomis – ta elektromagnetinio spektro dalimi, kuri yra gerokai mažesnės energijos už jonizuojančią ir regimąją spinduliuotę. Tai, kad radijo spinduliuotė nėra jonizuojanti, reiškia, kad ji negali išmušti elektronų iš atomų ir molekulių orbitalių, neardo molekulių ir neturi gebėjimo sukelti onkologinių ar kokių kitokių ligų. Anksčiau šiais metais Tarptautinė apsaugos nuo nejonizuojančios spinduliuotės komisija (ICNIRP) paskelbė, kad 5G technologija grėsmės žmonių sveikatai nekelia.

 

Šaltinis: www.technologijos.lt

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Zinoma

Avinai pritars 5g diegimui

zzzzzzz

5G skleidzia didziule radiacija..ir siaip kodel sitas portalas dar egzistuoja?

Lora

Neaišku, kaip iš tiesų yra su 5G… bet turiu įdomų pastebėjimą iš kasdieninio gyvenimo. Ant visų mano palangių stovi vazonėliai su orchidėjomis. Ant vienos iš jų taip pat stovi Apple WIFI extender, ir būtent ant tos palangės orchidėjos nunykusios, gyvos, bet kur kas prasčiau atrodo, negu visos kitos. Nori nenori, bet susimąstai, ar tik sutapimas…

Makaronas

Tai gal ten būtent ta palangė, kur saulė nešviečia :D

Lora

Deja ne Yra keturios palangės metro atstumu viena nuo kitos į rytų pusę, ant trijų orchidėjos laikosi puikiai, o ant tos kur stovi ekstenderis – ne.

NickName

Patrauk ta wifi routery, nes jis kaista pastoviai višta tu :D

Lora

Nors tamstos prasčiokiškai žeminantis tonas neskatina pradėti draugišką diskusiją, visgi atsakysiu. Taip, jis šiltas, bet kur kas mažiau nei radiatoriai, virš kurių stovi gėlės.

Segi

Ka ten bokstai mediniai

Taip pat skaitykite