Mokslininkai paneigė teoriją, kad Visata plečiasi tuo pačiu greičiu visomis kryptimis

Ištyrę aštuonis šimtus galaktikos struktūrų, astronomai padarė išvadą, kad atsižvelgiant į kryptį, Visata turi skirtingą plėtimosi greitį, praneša portalas Planetanovosti.com.

 

Iki šiol buvo manoma, kad po Didžiojo sprogimo kosmosas plečiasi nepaliaujamai. Nauji tyrimai iš dalies paneigia šią teoriją: nustatyta, kad proceso greitis kiekviena kryptimi labai skiriasi.

 

Išvados pagrįstos galaktikos struktūrų ir galaktikų stebėjimais. Mokslininkai sukūrė žemėlapį, kuriame aiškiai parodytas Visatos plėtimosi greitis įvairiose jos dalyse. Šiuo metu sunku pasakyti, kodėl plėtros tempas buvo toks didelis, sakė Thomas Rayprich iš Bonos universiteto Vokietijoje.

 

Gali būti, kad tai lemia tamsioji medžiaga, sudaranti 60% visos erdvės. Skirtingose Visatos dalyse ši medžiaga gali turėti skirtingas gravitacines jėgas.

 

Jei ekspertų išvados bus galutinai patvirtintos, astronomai turės pakeisti nutolusių kūnų skaičiavimo metodus, nes dabar atstumui apskaičiuoti naudojami kosmologiniai parametrai, neatsižvelgiant į skirtingus erdvės plėtimosi greičius.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Arūnas B

Lai paneigia ir didiji sprogima. Jug kiek kosmose yra visatu- tai tiek ir sprogimu gautusi.

Taip pat skaitykite