Klausimas, kurį būtina užduoti savo partneriui

Jeigu jūs dažnai konfliktuojate su savo partneriu, pagalvokite, ar nepervertinate jo prisirišimo prie jūsų. Ar jūs esate tikri, kad jis negalvoja apie išsiskyrimą?

 

Veikiausiai jums ir į galvą neateitų paklausti partnerio: „Pasakyk, kaip manai, jeigu išsiskirtume, ar tu būtum laimingesnis?“ Tikriausiai jums atrodo, kad ir taip žinote atsakymą. Tačiau gali būti, kad apgaudinėjate save. „Dauguma žmonių per daug optimistiškai vertina savo sutuoktinio ketinimus“, – pranešė mokslininkai iš Virdžinijos universiteto Leora Friedberg ir Stevenas Sternas.

 

Tokias išvadas jie padarė išanalizavę senesnių apklausų rezultatus, kuriuos surinko Nacionalinis šeimos ir buities tyrimų centras. Pirmoji jų apklausa buvo atlikta 1980 metais. Tada mokslininkai apklausė per 4 000 sutuoktinių porų. Kiekvienam tyrimo dalyviui teko atsakyti į du klausimus:

 

1. Įvertinkite, koks būtų jūsų laimės lygis, jeigu vėl taptumėte nevedęs (netekėjusi)? (Atsakymų variantai: gerokai aukštesnis; aukštesnis; toks pat; žemesnis; gerokai žemesnis).

 

2. Kaip, jūsų manymu, į šį klausimą atsakys jūsų vyras (žmona)?

 

Po 6 metų mokslininkai vėl apklausė tuos pačius asmenis, norėdami išsiaiškinti, kiek porų tebegyvena kartu, o kiek jau išsiskyrė.

 

Dabar L. Friedberg ir S. Sternas vėl išanalizavo surinktus duomenis ir pratęsė tyrimą. Jie nustatė tam tikrų įdomių dėsningumų. Iš dalyvių, kurie manė, kad likus vieniems bus ne blogiau ar net geriau gyventi nei santuokoje su tuometiniu partneriu, dauguma iš tikrųjų išsiskyrė su savo sutuoktiniais dar iki antrosios apklausos įvykdymo. Toks rezultatas nė kiek nenustebino mokslininkų.

 

Jie aptiko visai kitą netikėtą dalyką. Dauguma iš tų, kurie pervertino savo sutuoktinių atsidavimą, taip pat liko vieni iki antrosios apklausos.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Apklausų rezultatai parodė, kad vyrai ir žmonos blogai įsivaizduoja, kaip pasikeistų sutuoktinio laimės lygis po skyrybų. Klaidingai savo partnerius įvertino 54 proc. moterų ir 59 proc. vyrų. Jų sutuoktiniai savo perspektyvas po skyrybų vertino visiškai priešingai.

 

Moterys apskritai buvo linkusios pervertinti savo vyrų „nelaimingumą“ skyrybų atveju. Vyrai, atvirkščiai, padidindavo savo žmonų „laimingumą“ galimų skyrybų atveju.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kokiu būdu artimo žmogaus jausmų nesupratimas priartina prie skyrybų?

 

Kai mes manome, kad partneris vis tiek „niekur nedings“ (juk be mūsų jam bus labai blogai), mes būname nelinkę tartis ir ieškoti kompromisų priimant sprendimus“, – aiškina L. Friedberg ir S. Sternas. Prieštaravimai ir nesutarimai tarp sutuoktinių tokiu atveju būna neišvengiami, tačiau juos išspręsti galima tik kartu ieškant išeities.

 

Kategoriškai laikydamiesi savo nuomonės ir reikalaudami, kad kitas nusileistų, mes aštriname santykius. Štai kodėl barnių įkarštyje reikia paklausti savęs: ar tik mano vyras (žmona) negalvoja apie išsiskyrimą?

 

Beje, tyrimo autoriai pabrėžia, kad poras išgelbsti meilė. Būtent ji skatina sutuoktinius ieškoti tokio problemų sprendimo, kuris patenkintų juos abu. Tada, net neteisingai įvertindami partnerio atsidavimą, jie padarys viską, kad liktų drauge.

 

Jeigu meilės nėra, o yra tik noras išsaugoti savo santuokinį statusą, tada konfliktų atvejais partnerio atsidavimo pervertinimas veda prie santykių pablogėjimo ir galimo išsiskyrimo.

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite