Ištyrė žmones, priklausomus nuo išmaniųjų telefonų – jų smegenys atrodo kitaip

Jei daug laiko praleidžiate socialiniuose tinkluose ar panardinę galvą telefone, jūsų smegenų struktūra gali skirtis nuo tų, kurie įvairiomis technologijomis naudojasi rečiau, rašoma portale iflscience.com.

 

Vokietijos Heidelbergo universiteto mokslininkai ištyrė, kad „priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų“ yra susijusi su mažesniu pilkosios medžiagos kiekiu tam tikrose smegenų dalyse.

 

Asmenims, turintiems tokią priklausomybę, sumažėja smegenų aktyvumas dalyje, kuri susijusi su elgesiu ir daugybe pažinimo procesų. Smegenų dalys, kurias veikia priklausomybė, yra atsakingos už savo elgesio suvokimą, skausmo malšinimą, pačią priklausomybę, kalbos suvokimą. Šio tyrimo metu specialistai atliko radiologinius smegenų tyrimus 22-iems žmonėms, kurie turi „išmaniųjų telefonų priklausomybę“ ir dar 26-iems, kurie gyvena be jos.

 

Visų tyrimo dalyvių priklausomybė buvo įvertinta pagal 2015 metais sukurtą skalę. Visi jie buvo dešiniarankiai tarp 18 ir 30 metų, neturintys neurologinių ligų, sunkių sveikatos ar psichinių sutrikimų. Smegenų skenavimas ypač skirtas aptikti pilkosios medžiagos tūrio skirtumus tiems, kurie turi priklausomybę nuo išmaniųjų telefonų, ir tiems, kurie neturi.

 

Nėra aišku, ar tai yra priežasties ar koreliacijos klausimas. Pavyzdžiui, galimi pokyčiai smegenyse atsirado dėl dalyvių naudojamų išmaniųjų telefonų, arba dėl skirtingos pilkosios medžiagos tūrio, dėl kurio jie buvo labiau linkę į sunkų išmaniųjų telefonų naudojimą.

 

Tyrimo autoriai taip pat pažymi, kad jie „negali visiškai atmesti kitų psichinės sveikatos sutrikimų, galinčių turėti įtakos“ išvadoms. „Priklausomybė nuo išmaniųjų telefonų“ yra vertinama prieštaringai.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kai kurie tyrėjai ir gydytojai pirmenybę teikia problemoms, susijusioms su per dideliu išmaniųjų telefonų naudojimu. Daugelis XXI amžiaus žmonių savo darbus atlieka išmaniuosius telefonus, žaidžia ar tiesiog leidžia laisvą laiką. Vidutiniškai JAV žmogus per dieną praleidžia maždaug 5,4 valandos, o jaunimas JAV praleidžia iki 5,7 valandos, rodo viena išmaniųjų telefonų tiekėjo analizė.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Tačiau sudėtinga tiksliai nustatyti, kada toks naudojimas tampa problema. Bet kokiu atveju, vis daugiau įrodymų rodo, kad išmanieji telefonai neabejotinai daro įtaką mūsų elgesiui ir mūsų smegenims.

 

Šaltinis: https://www.tv3.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite