Apiterapeutų rekomendacijos: bičių produktai – mūsų sveikatai

Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentė habil. dr. Dalia Stasytytė-Bunevičienė, linkėdama visiems sveikatos, parengė rekomendacijas, kuo žmogaus sveikatai gali būti naudingi bičių produktai kovoje su virusų sukeltomis ligomis. Šiomis rekomendacijomis ji pasidalino per Lietuvos bitininkų sąjungos narius, jas gavo ir Kretingos bitininkų draugija.

 

Stabdo ir naikina virusus

 

Kaip išorinės apsaugos ir pagalbos priemonė nosies landų, lūpų, odos ir gleivinių apsaugai gali būti vartojami propolio – bičių pikio – tepalai. Patys stipriausi – propolio tepalai su bičių vašku. Profilaktiškai reikėtų tepti 2–4 kartus per dieną, ypač išeinant iš namų, esant susirgimo požymiams – iki 8 kartų visą padidėjusio sergamumo periodą.

 

Ypač veiklūs – vandeninis propolio purškalas, kuris labiau veikia virusus, o etanoliniai (spiritiniai) propolio purškalai – bakterijas ir grybelius. Vartojant profilaktiškai – vienas ar du įpurškimai į burną, gerklę 2–4 kartus per dieną, ypač prieš numatomą kontaktą viešose vietose ar darbe, išeinant iš namų, esant susirgimo požymiams – iki 8–10 kartų. Po purškalo pavartojimo negerti ir nevalgyti nors 15 minučių. Vartoti visą padidėjusio sergamumo periodą.

 

Virusus ir kitus infekcijų sukėlėjus naikina, jų vystymąsi stabdo propolio kapsulės, spiritinis propolio ekstraktas, kurio reikėtų vartoti po 30 lašų 3 kartus per dieną, įlašinus į 100–200 ml šilto virinto vandens. Rekomenduojama pusę pagaminto skysčio panaudoti gerklei skalauti, likusią – išgerti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Stiprina imuninę sistemą

 

Mūsų imuninę sistemą stiprina žiedadulkės, bičių duonelė, bičių pienelis. Šaldytos žiedadulkės vartojamos po 1–2 arb. šaukštelius 2 kartus per dieną, geriau tarp valgių, 2–4 savaites. Išėmus iš šaldiklio reikiamą kiekį palaikyti kambario temperatūroje 10–15 min., geriau čiulpti ir užgerti šiltu vandeniu. Džiovintos žiedadulkės vartojamos du kartus didesniais kiekiais, čiulpiant ir užgeriant vandeniu ar ištirpinus 100–200 ml šilto vandens. Visų rūšių žiedadulkių tabletės vartojamos po 2–4 tabletes 2 kartus per dieną čiulpiant ir užgeriant vandeniu.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Bičių duonelė – šaldyta, džiovinta, dražė pavidalu – vartotina nurodytais kiekiais 1–2 kartus per dieną nuo 2 iki 4 savaičių kursais, čiulpiant arba ištirpinus šiltame vandenyje, geriau tarp valgių. Rekomenduojama neskubėti, ilgiau palaikyti burnoje. Žiedadulkės ir bičių duonelė ypač rekomenduojamos rūkantiesiems.

 

Bičių pienelio tabletės ir apilakas labiau rekomenduojami nesergantiems vaikams, jauniems asmenims ir daugumai – praėjus ūmiai ligos fazei, jei nevargina aukštas kraujospūdis. Vaikams ir seniems asmenims rekomenduojamos mažesnės dozės, nurodomos ant pakuočių.

 

Žarnyno funkcijai palaikyti ir stiprinti rekomenduojama 2–4 savaites vartoti bičių duonelę, išliekant vidurių užkietėjimui tinka vaistažolių arbatos ir kitos priemonės, esant viduriavimui – etanolinis propolio ekstraktas. Profilaktikos ir korekcijos tikslais po antibiotikų vartojimo rekomenduojama ilgą laiką vartoti ne tik bičių duonelę, bet ir bičių vašką ar korius – porą kartų per savaitę 1–2 arb. šaukštelius ilgai kramtyti ir nuryti.

 

Medus ir bičių vaškas

 

Anot apiterapeutės, Lietuvoje esama didelio įvairaus medaus pasirinkimo. Sezoninių infekcijų metu tiems asmenims, kurie gali ir nori vartoti, labiausiai tiktų polifloriniai pievų, miškų, spygliuočių medūs. Daug sveikatos specialistų siūlo mažinti balto rafinuoto cukraus vartojimą ir jo atsisakyti. Sveikatai išsaugoti ir stiprinti daugumai suaugusiųjų rekomenduojama per dieną suvartoti iki 1–2 valgomųjų šaukštų medaus, sergantiesiems – ir gerokai daugiau. Reikėtų nepamiršti ir senų, gyvenimo praktikos patikrintų naminių medaus mišinių su krienais, česnakais, spanguolėmis, įvairiais prieskoniais, kurie tinka visai šeimai. Daugumą medaus mišinių galima vartoti 2–4 savaičių kursais.

 

D. Stasytytės-Bunevičienės pastebėjimu, mes dar per mažai vartojame korių dangtelių, medaus su koriu, bičių vaško, nors jie yra labai stiprūs sveikatos išsaugojimo veiksniai. Pats galingiausias iš šių produktų – korių dangteliai. Šiuo metu tinkamai naudojami visi korių, vaško ir medaus kompleksai gerokai reguliuoja ir atstato žmogaus organizmo imunines funkcijas, normalizuoja virškinimo fermentų gamybą ir pagreitina sveikimą. Vartojama ilgai kramtant, po 1–2 arb. š. net keletą kartų per dieną. Esant slogai, anginai, gerklės skausmams, kosuliui, dantų, dantenų ir burnos gleivinės problemoms – rekomenduojama gausiai išsiskyrusias seiles ne nuryti, o išspjauti, po 7–10 minučių intensyvaus kramtymo išspjauti ir vaško likučius, gerai išskalauti burną. Ir tik po to, paėmus kitą porciją, burnoje atsirandančias seiles ryti, o pabaigoje – nuryti ir likusį vašką.

 

Visi bičių produktai ir jų gaminiai pasižymi ir antistresiniu poveikiu: dažniausiai siūloma vartoti šiltame vandenyje ištirpintą medų, medų su vaistažolių arbatomis, žiedadulkes ir bičių pienelį nurodytais kiekiais. Šiuo tikslu medus vartotinas vakare, žiedadulkės ir bičių pienelis – pirmoje dienos pusėje. Kadangi visi bičių produktai ir jų preparatai yra labai koncentruoti, daugumai žmonių siūloma kas valandą išgerti po 100–200 ml šilto vandens – mažais gurkšneliais, palaikant burnoje.

 

Šaltinis: https://www.alfa.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite