10 didžiausių žmogaus sukurtų iliuzijų. Egzistuoja poreikis (II dalis)

Žmogui nuolat ko nors reikia ir trūksta – tai pinigų, tai sėkmės, tai žemės plotų… Tarsi gyventume amžinoje trūkumo eroje. Kai kurie mano, kad jei nieko netrūktų, pradėtume degraduoti, nes atsivertų vidinė tuštuma. Tačiau taip nutinka, kai vadovaujamės tik ribotu, materialiu mąstymu ir nesuvokiame tikrosios savirealizacijos bei kūrybos prasmės.

 

N. D. Walsh knygoje „Sajunga su Dievu“ teigiama, kad trūkumo ir poreikio iliuzija yra pagrindinė ir pamatinė žmonijos klaida.

 

„Poreikis visatoje neegzistuoja. Mums ko nors reikia, jei siekiame konkretaus rezultato. Visatai nereikia konkrečių rezultatų. Pati visata yra rezultatas.

 

Dievo sąmonėje poreikis irgi neegzistuoja. Dievui gali ko nors prireikti tik tuomet, jei Jam yra reikalingos pasekmės. Tačiau Dievui nereikia konkrečių pasekmių. Jis pats sukelia visas pasekmes.

 

Dievas yra Visa, Kas Yra, Visa, Kas Buvo, ir Visa, Kas Kada Nors Bus. Nėra nieko, kas būtų ne Dievas.

 

Jūs geriau suvoksite šią idėją, jei vietoj žodžio Dievas tarsite žodį Gyvenimas.

 

Viskas yra Gyvenimas. Jeigu Gyvenimui prireiktų tam tikro rezultato, kur jis jį gautų? Niekas nevyksta ne Gyvenime.

 

Vaizduotėje susikūrėte Poreikio idėją, nes tokia jūsų patirtis – jei norite išlikti, jums reikia įvairių dalykų. Tačiau tarkime, kad jums nerūpi, gyvensite jūs ar mirsite. Tai ko gi prireiktų tada? Visiškai nieko.

 

Štai kokia yra tiesa: neišlikti neįmanoma. Jums tiesiog negali nepasisekti gyventi. Problema yra ne ta, ar jūs gyvensite. Problema ta, kaip gyvensite. Kokią būties formą pasirinksite? Kokia bus jūsų patirtis?

 

Turbūt įsivaizduojate, kad laimingai gyventi galima tik esant ypatingoms sąlygoms. Tai nėra tiesa, jūs tik taip manėte. O kadangi įsitikinimai gimdo patirtį, tai jūsų gyvenimas ir yra toks, koks yra…

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Laimė nėra kokių nors sąlygų pasekmė. Tai sąlygos yra laimės rezultatas.

 

Poreikis neegzistuoja. Tai pramanas. Kad pasijustumėte laimingi, jums nereikia nieko. Laimė yra proto būsena.“

 

Kodėl laimei pradėjome kelti sąlygas?

 

Žmonijos paklydimo ištakos slypi pirmykštėje, siauroje sąmonėje, kuomet malonumas tapo pagrindiniu gyvenimo tikslu. Nemalonūs pojūčiai buvo priskirti grėsmei, nuo kurių reikėjo bėgti arba su jais kautis. Taip iki šių dienų siekiame malonumo.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Jeigu nejaučiame trokštamo pasitenkinimo, manome, jog esame nelaimingi, nesėkmingi, nemylimi ir t.t. Taip laimei, meilei ir džiaugsmui iškėlėme sąlygas. Siekdami šių sąlygų kuriame patirtis. Taip prasideda iliuzija apipinta įsitikinimais, keistomis tiesomis ir reikalavimais.

 

Pagal knygą „Sąjunga su Dievu“ parengė Rūta Steponavičienė

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Saulius Kneizys

Tikriausiai vienas is idomiausiu straipsniu man. Yra daug apie ka pamastyti perskaicius.

Taip pat skaitykite