Sibire po 42000 metų, praleistų amžinajame įšale, pabudo kirmėlės

Sibire esantys nematodai yra mikroskopinės kirmėlės, nuo pat Pleistoceno dirvožemyje gyvenančios giliojo įšalo būsenoje.

 

Nepaisant dešimčių tūkstančių metų praleistų užšalimo būsenoje, skelbiama, kad dvi kirmėlių rūšys atsigavo.

 

Tai pirmasis toks atvejis, kai daugialąstis organizmas sugrįžo į gyvenimą po ilgo „miego“ amžinajame Arkties įšale.

 

Nors nematodai yra labai maži, įprastai maždaug 1 milimetro ilgio, jie yra garsūs savo išskirtiniais gebėjimais. Kai kurie jų yra aptikti gyvenantys 1,3 km. žemiau Žemės paviršiaus, giliau nei bet kokia kita daugialąsčių gyvūnų rūšis.

 

Naujojo tyrimo metu mokslininkai analizavo 300 amžinojo Arkties ledo pavyzdžių ir nustatė du pavyzdžius, kuriuose būta daugybės puikiai išsilaikiusių nematodų.

 

Pavyzdys paimtas iš fosilinio urvo netoli Alazėjos upės, šiaurės rytų Jakutijoje, Rusijoje, skaičiuojama yra 32000 metų amžiaus. Kiti amžinojo ledo pavyzdžiai iš Kolyma upės šiaurės rytiniame Sibire buvo maždaug 42000 metų amžiaus.

 

Atskyrus kirmėles iš amžinojo ledo pavyzdžių mokslininkai nustatė, kad jie atstovauja dvi žinomas nematodų rūšis: Panagrolaimus detritophagus ir Plectus parvus.

 

Atšildžius kirmėles mokslininkai nustatė, kad jie staiga ėmė judėti ir maitintis. Tai pirmasis natūralaus kriogeninio konservavimo pavyzdys tarp daugialąsčių gyvūnų.

 

Vis dėlto, nematodai nėra pirmieji gyvūnai atbudę po tokio ilgo laiko. Anksčiau kita mokslininkų grupė identifikavo milžinišką virusą, kuris buvo aptiktas po 30000 metų praleistų amžinajame Sibiro lede.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Epidemija

>> milžinišką virusą, kuris buvo aptiktas po 30000 metų ..

– štai iš kur kilo kiniečių epidemija?

Taip pat skaitykite