Senovės žmonės garbino insektoidus?

0
137

Seniausias petroglifas su maldininko atvaizdu buvo rastas Irane. Tai nepaprastai retas atvejis, kai uolų piešiniuose vaizduojamas bestuburis gyvūnas, teigiama Azado Arako islamo universiteto mokslininkų tyrime, paskelbtame žurnale „Journal of Orthoptera Research“.

 

Šis piešinys ant maždaug 14 cm aukščio akmens buvo rastas kasinėjimų metu centrinėje Irano dalyje 2017–2018 m., tačiau iš pradžių archeologai negalėjo jo atpažinti dėl neįprastos formos.

 

Šešios galūnės aiškiai rodo, kad jis vaizduoja vabzdį, o didelės akys ir sulenktos viršutinės kojos greičiausiai priklauso maldininkui, nustatė mokslininkai.

 

Išsamus piešinio tyrimas ir atvaizdo palyginimas su vietinės faunos katalogu leido mokslininkams daryti prielaidą, kad paveiksle pavaizduotas maldininkas priklauso Empusa rūšiai.

 

Tyrėjai mano, kad figūros viduryje esančios letenėlės su keistais apskritimais galuose nepriklauso maldininkui, tačiau atrodo kaip „Squatter Man“ – antropomorfinei figūrai, vaizduojamai petroglifuose visame pasaulyje.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kol kas archeologai negali tiksliai pasakyti, kiek metų yra petroglifui. Tyrimo autoriai mano, kad piešiniai buvo sukurti maždaug prieš 40 tūkstančių metų.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Informacijos ir nuotraukų šaltinis: www.neveroyatno.info

2500