Prieš 70 milijonų metų para Žemėje buvo 30 minučių trumpesnė

Šį teiginį pateikė Briuselio laisvojo universiteto specialistai po to, kai baigė tyrinėti kiautą, priklausantį senovės moliuskui. Fosilijos buvo priskirtos kreidos periodui ir priklauso vienai iš priešistorinių moliuskų rūšių, kuri buvo vadinama „Torreites sanchezi“, praneša WWW.PLANETANOVOSTI.COM.

 

„Torreites sanchezi“ išnyko maždaug prieš 66 milijonus metų ir iki šiol neturi nė vieno tiesioginio palikuonio. Tačiau šiems bestuburiams būdingi keletas bendrų šiuolaikinių moliuskų bruožų. Kriauklė auga ypatingu būdu – kiekvieną dieną dedama po vieną sluoksnį. Dėl to galite nustatyti, kiek moliuskas gyveno ir kiek dienų buvo per metus prieš maždaug 70 milijonų metų.

 

Mokslininkai atliko daugybę tyrimų ir nustatė, kad greičiausiai šis moliuskas gyveno vandenyje. Ištyrus moliusko kiauto žiedus, nustatyta, kad jis gyveno devynerius metus. Kiekvienais metais vietoje 365 susidarydavo 372 žiedai. Tai rodo, kad tuo metu diena buvo pusvalandžiu trumpesnė. Šis reiškinys gali būti paaiškinamas tuo, kad Žemė pradėjo lėčiau suktis veikiama Mėnulio sunkio jėgos, kuri provokuoja nuolatinius potvynius mūsų planetoje.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite