Praskrendanti žvaigždė gali išstumti Žemę už Saulės sistemos ribų

Astrofizikas Paulius Sutteris teigė, kad yra mažai tikimybės, kad Žemė peržengs Saulės sistemos ribas. Vis tik išleika menka galimybė, kad pro mūsų planetą praskriesianti žvaigždė gali priversti Žemės rutulį išsijudinti iš savo sistemos, praneša Platenanovosti.com.

 

Jei toks siužetas iš tikrųjų realizuotųsi, Žemė be galo keliautų per kosminę erdvę. Visa, kas gyva, per kelias minutes išmirtų, o naujoms gyvybės formoms būtų neįmanoma susiformuoti.

 

Problema yra gravitacinis poveikis, kurį gali sukurti praskrendanti žvaigždė. Ekspertai tai vadina „trijų kūnų sąveika“. Kai procese dalyvauja trys kūnai, plėtros scenarijai yra labiau nenuspėjami nei tuo atveju, jei būtų du objektai. Net menkiausias nuokrypis gali sukelti rimtų problemų per neįtikėtinai trumpą laiką.

 

Tyrimai parodė, kad žvaigždė turi praeiti stačiu kampu ir pakankamai kliudyti Jupiterio orbitą, kad išbalansuotų Žemę. Priešingu atveju poveikis bus nereikšmingas, viskas liks savo vietose, sakė Sutteris.

 

Astrofiziko aptarta prognozė yra žiauri, džiugu, kad jos įgyvendinimo galimybės labai mažos.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Žvaigždė

>> pro mūsų planetą praskriesianti žvaigždė gali priversti Žemės rutulį išsijudinti.

.. kažkaip nerealiai panaudota terminas “žvaigždė”, dauguma žvaigždžių yra ženkliai (šimtus kartų) didesnės už Saulę. Tuo tarpu Žemė yra daug kartų mažesnė už Saulę (irgi šimtus kartų).

Išvada: jeigu kažkokia žvaigždė priartės prie Saulės sistemos, tai “išjudins” absoliučiai visą Saulės sistemą! Nemoksiška čia išskirti Žemę, o jei priartės prie Žemės – iš jos nieko nebeliks!

Taip pat skaitykite