Po karantino paskelbimo Lietuvoje stebimas oro taršos sumažėjimas

Aplinkos apsaugos agentūra savo Facebook puslapyje paskelbė, jog visoje šalyje paskelbus karantiną stebima sumažėjusi oro tarša.

 

Agentūros rašoma, jog natūraliai sumažėjo transporto srautai, o tai turi tiesioginę įtaką mūsų miestų oro kokybei.

 

Pastarosiomis dienomis Aplinkos apsaugos agentūros oro kokybės tyrimų stotys visoje Lietuvoje rodo, kad užterštumas yra žemas arba labai žemas. Bendra oro kokybė miestuose yra geresnė nei įprastai kovo mėnesį.

 

Kaip skelbia Aplinkos apsaugos agentūra, paprastai kovą prasideda pakeltosios taršos sezonas, t. y. oro užterštumas padidėja dėl dulkių, kurias transportas ar stipresnio vėjo gūsiai pakelia nuo sausų, nešvarių gatvių, šaligatvių, žoline danga nepadengtų dirvožemio plotų.

 

Remiantis ankstesnių metų duomenimis, esant įprastiniams transporto srautams, oro užterštumas kietosiomis dalelėmis KD10 didžiuosiuose miestuose būtų žymiai didesnis.

 

Tai rodo, kad transportas yra pagrindinė miestų oro taršos priežastis. Beje, būtent transporto sektorius Lietuvoje yra atsakingas už daugiausiai – 28 proc. šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimų į atmosferą.

 

Taip pat, remiantis Europos aplinkos agentūros duomenimis, Lietuvoje oro užterštumas kietosiomis dalelėmis KD2,5 siejamas su maždaug 3000 priešlaikinių mirčių kasmet.

 

Europos mastu šis skaičius siekia net 400 tūkstančių, todėl oro užterštumas pripažintas didžiausia grėsme europiečių sveikatai. Taigi įveikus pasaulį apėmusią pandemiją, reikės grįžti prie ilgalaikių problemų sprendimo, mažinant grėsmes žmonių sveikatai kasdienėje aplinkoje.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite