Netikėta koronaviruso pasekmė – į Veneciją grįžo gulbės, atplaukė delfinai

Pasauliui kovojant su koronavirusu ir įvairiose šalyse paskelbtų karantinų pasekmių, pandemija turi netikėtų šalutinių efektų, rašo CNN. Pavyzdžiui, Venecijoje, kuri iki karantino sulaukdavo minių turistų.

 

Dabar visoje Italijoje yra paskelbtas karantinas, turistų Venecijoje nėra, ir vietos gyventojai pastebi, kad vanduo miesto kanaluose tapo skaidresnis – juose matosi net mažos žuvelės. Keli venecijiečiai pasidalijo nuotraukomis feisbuko grupėje „Venezia Pulita“, savo pastebėjimais dalijosi ir kiti.

 

Kiti vietos gyventojai socialiniuose tinkluose dalijosi nuotraukomis, kuriose – delfinai, gulbės Venecijos kanaluose.

 

„Gamta atgauna savo gyvybę… kaip gražu“, – rašė Maria Lanaro. „Įspūdinga, yra net žuvų, kurias gavom galimybę pamatyti“, – antrino Villa Lory.

 

Kiti matė ir sidabrinį kraštelį niūriame pandemijos debesyje. „Koks stebuklas Venecija yra; virusas atnešė kai ką… gražaus“, – rašė Karia Fameli.

 

Venecijos merija CNN paaiškino, kad vandens kokybė pagerėjo dėl to, kad kanaluose gerokai sumažėjo eismo intensyvumas, tad nuosėdos gali nugrimzti ant dugno. Kitaip sakant, vanduo atrodo gražesnis, o kadangi nėra vandens transporto – valtys jau ir neišbaido delfinų, gulbių.

 

Kad vandens kokybė išties pagerėtų, reikia dar daugiau laiko. Bet nors vandens užterštumas iš tiesų nesumažėjo, Venecijoje, anot vietos valdžios, pagerėjo oro kokybė. „Oras yra mažiau užterštas, nes yra mažiau vaporetti ir valčių nei įprastai. Taip yra dėl to, kad apribotas ir vietos gyventojų judėjimas“, – paaiškino merija.

 

Šaltinis: https://www.15min.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Zenonas

Juk jau po poros dienu, buvo pranesta, kad cia feikines naujienos ir nuotraukos :), trinkit greiciau sita tema :D

Taip pat skaitykite