Kaip Daosizmas vaizduoja ir apibūdina nemirtingumą

Nemirtingumo tema aptarinėjama daugelyje religijų ir filosofijų – kažkas svajoja apie nesibaigiantį gyvenimą, o kažkas analizuoja jo atvejus. Daosizmo filosofija turi nepaprastai įdomių minčių šia tema. Nereikėtų per daug nustebti, kiek apgalvota kiekviena detalė ir kaip viskas įdomiai sutvarkyta – Kinija yra senovės filosofinis centras, kuriame daugybė išmintingų žmonių bandė suprasti, kaip kuriamas mus supantis pasaulis.

 

Rytų išmintis byloja, kad raktas į Visatos supratimą yra Dao. Galite tai vadinti logosu, ypatingu gilių jausmų ir supratimų deriniu, kurio pažinimas žmogui padės atskleisti Visatos egzistavimo pagrindinę priežastį. Bet kuris mokslininkas jums pasakys, kad priežasčių priežastis yra pati sunkiausia ir beveik neišsprendžiama užduotis, tačiau dvasinės filosofijos išminčiams ji nebuvo tokia sunki, nors ir pati svarbiausia. Manoma, kad Dao meistrams buvo duoda galimybė suprasti, kaip viskas sutvarkyta Visatoje, ir tokiam žmogui nemirtingumo atradimas buvo tik kažkokia laikina užduotis. Žmogus gauna šansą prisiliesti prie Didžiojo Vienio, kuriame nemirtingumas mažas ir toli gražu ne pats svarbiausias šaltinis.

 

Daoistų požiūrio į gyvenimą pasekėjai nemirtingumo idėją ar net perėjimą į nemirtingumo būseną išdėstė viename iš pirmųjų savo šaltinių. Jiems nemirtingumo suvokimas nebuvo kažkas netikėto – tai buvo tiesa, kurią galima suvokti čia ir dabar. Daosistai mano, kad dvasios ir kūno drausmė lemia nemirtingumą. Nuolankumas – tiesiausias kelias į nemirtingumą.

 

Kas ypač įdomu, tikima, kad žmogus turi galimybę pasirinkti, kada eiti į “dangų”. Netgi galima manyti, kad daosistų nemirtingieji amžių amžiais galėjo likti tarp paprastų žmonių ir laukti ypatingo tinkamo momento, kad galėtų iškeliauti į amžinybę. Taip pat, daosistai, jausdami kokią nors svarbią misiją žemėje, apsispręsdavo likti iki jos įgyvendinimo pabaigos. Žinoma, nemirtingumas jų neapsaugoja nuo didelių sunkumų ir reikalauja nuoseklumo bei visiško atsidavimo.

 

Šaltinis: www.esotericblog.ru

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite