Dramatiški pokyčiai virš Italijos: dėl karantino sumažėjo oro tarša

Europos kosmoso agentūros (ESA) paskelbti palydoviniai duomenys rodo, kad laikotarpiu nuo sausio iki kovo, kuomet Italijoje buvo paskelbtas karantinas, taršos lygiai žymiai nukrito.

 

Duomenys demonstruoja akivaizdžius taršos lygių pasikeitimus virš Italijos, tiksliau virš Po lygumos šalies šiaurėje.

 

Atvaizduoti duomenys gauti iš specialaus instrumento, vadinamo „Tropomi“ įrengto „Copernicus Sentinel-5“ palydove, kuris seka kenksmingų dujų pasiskirstymą bei pėdsakus atmosferoje. Tai pats tiksliausias instrumentas, iš kosmoso matuojantis oro taršą.

 

Siekiant sumažinti mirtį nešančios ligos plitimą, Italijos ministras pirmininkas Giuseppe Conte paskelbė visos šalies masto karantiną.

 

Italija uždarė mokyklas, restoranus, barus, muziejus ir kitas įstaigas, apribojo susibūrimus ir visi šie veiksmai sumažino teršiančias veiklas.

 

Claus Zehner iš ESA, kuris yra „Sentinel-5P“ misijos vadovas, sakė: „Azoto dioksido emisijų sumažėjimas virš Po lygumos šiaurinėje Italijoje yra ypatingai akivaizdus. Nors gali būti tam tikrų nedidelių duomenų variacijų, atsirandančių dėl debesų šydo virš regiono ir besikeičiančių orų, mes esame užtikrinti, kad emisijų sumažėjimas, kurį matome, sutampa su Italijos karantino paskelbimu, kuris sumažino eismo ir pramonės veiklų aktyvumą.“

 

Panašūs taršos lygių pokyčiai NASA mokslininko Santiago Gasso buvo pastebėti analizuojant kitus duomenis, gautus iš „Copernicus“.

 

Jis sakė: „Remiantis palydoviniais sensoriais, per mėnesį pastebimas akivaizdus NO2 lygių sumažėjimas šiaurinėje Italijoje.“

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Tropomi“ instrumentas seka dujų likučių, tokių kaip azoto dioksidas, ozonas, formaldehidas, sieros dioksidas, metanas, anglies monoksidas ir aerozoliai, pasiskirstymą
Visos šios dujos veikia orą, kuriuo mes kvėpuojame ir taip daro įtaką mūsų sveikatai, skelbia ESA.

 

Tas pats ESA palydovas oro taršos lygių kritimą prasidėjus koronaviruso protrūkiui fiksavo ir virš Kinijos.

 

Šalies vyriausybė sustabdė didelę dalį savo pramonės ir apribojo oro bei automobilių keliones, taip siekiant suvaldyti mirtino viruso plitimą.

 

Šaltinis: https://www.gismeteo.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
gab

Italijoj sausi karantinas nebuvo paskelbtas

Taip pat skaitykite