Aromatai: nerimui, liūdesiui išvyti, virusams atbaidyti

Depresyvias nuotaikas praskaidrinti, organizmą sustiprinti ginantis nuo peršalimo padeda ir eteriniai aliejai. Jų aromatas gali būti ne tik veiksminga, bet ir maloni sveikatinimosi priemonė. Patarimais dalijasi aromaterapijos specialistė, kosmetologė Gema Bitinienė.

 

Nuotaiką gerinantys aliejai

 

Rudenį, kada ima trūkti saulės spindulių, kosmetologė pataria rinktis šildančius aliejus. Štai vasarą savaime labiau norėjosi vėsinančių, gaivinančių mėtos, rozmarinų, čiobrelio kvapų, o rudenį nuotaikai kelti labiau tinka cinamono, kardamono, imbiero, apelsino, pačiulės, nerolio aromatai. Įlašinkime šių aliejų į aromažvakidę ir pagarinkime.

 

Sielą sušildyti, meilės dvelksmu ją praturtinti padės kvapiųjų kanangų, sandalmedžio, rožės eteriniai aliejai. Šiais aliejais patartina praturtinti eterinių aliejų kompozicijas.

 

„Naudokime antistresines, antidepresines kompozicijas. Geriausia komponentus pritaikyti individualiam žmogui, nes vienam reikia išsijudinti, kitam – nusiraminti ir pan. Geriausiai tiks mėgstamiausio kvapo aliejai, kurie maloniausiai nosiai. Juk mūsų kūnas geriausiai žino, ko mums reikia. Tad geriausia aliejus pasirinkti pačiam“, – pataria G. Bitinienė.

 

Kompozicijų, skirtų nuotaikai pagerinti, pavyzdžiai:

 

1

 

Pankolis – 1 lašiukas.

Bergamotė – 2 lašiukai.

Jazminas – 1 lašiukas.

Citrininis pelynas – 3 lašiukai.

Beje, du lašiukai paskaičiuoti 5 kv. m ploto (didesnei patalpai reikės atitinkamai daugiau lašiukų).

 

2

 

Pušis – 1 lašiukas.

Kadagys – 1 lašiukas.

Mandarinas – 2 lašiukai.

Levanda – 1 lašiukas.

Įtampą, sukauptą per dieną, dirglumą, nervingumą vakare pašalins šios kompozicijos:

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

1

 

Citrina – 3 lašiukai.

Levanda – 2 lašiukai.

Čiobrelis arba rožė – 1 lašiukas.

 

2

 

Melisa – 3 lašiukai.

Pelargonija – 1 lašiukas.

Levanda – 2 lašiukai.

Kadagys – 3 lašiukai.

 

Virusams – ne

 

„Rūpintis sveikata dera ir vasarą, bet organizmą sustiprinti nelaukiant, kol prikibs peršalimo ar gripo virusas, gerai ir rudenį. Tuomet galime tikėtis, kad žiemą sirgsime mažiau arba išvis ligų išvengsime ir pavasarį sutiksime stipresni“, – sako G. Bitinienė.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Ji pataria į pagalbą profilaktikai pasitelkti antibakterinius, antiseptinius levandos, eukalipto, citrinos, pušies, eglės, kėnio eterinius aliejus.

 

Idealiausi aliejai, tinkami naudoti susirgus – mėta, eukaliptas, arbatmedis, čiobrelis, mirta. Užpuolus kosuliui, idealiai tiks kedro eterinis aliejus.

 

Panaudoti gydomąsias aliejų savybes galima inhaliacijomis. Inhaliacijos turi būti švelnios ir saugios, kad nenudegintų kvėpavimo takų gleivinės. Vienas ar du lašiukai eterinio aliejaus ar mišinuko įlašinami į garuojantį puodą ir užsidengus galvą rankšluosčiu kvėpuojama.

 

Galime juos pagarinti aromatinėje lempoje arba 3-5 lašiukus užlašinti ant valgomosios druskos – įberkime į karštą vonelę ir vakare pašildykime kojas.

 

Jei kankina sloga, pakvėpuokime aromatais tiesiai iš buteliuko ar užlašinę ant nosinaitės. Jokiu būdu netepkime nosies gleivinės grynais eteriniais aliejais – nusideginsite. Juos būtina praskiesti paprastais aliejais. Pavyzdžiui, į pusę arbatinio šaukštelio paprasto aliejaus įlašinti keturis lašiukus arbatmedžio eterinio aliejaus. Arba dar geriau naudoti silpnesnės koncentracijos mišinį.

 

Kompozicijos, padėsiančios išvengti peršalimo ligų ir jau susirgus:

 

1

 

Levanda – 2 lašiukai.

Citrina – 2 lašiukai.

Eukaliptas – 2-3 lašiukai.

Rozmarinas – 3-4 lašiukai.

 

2

 

Levanda – 2 lašiukai.

Mėta – 1 lašiukas.

Melisa – 1 lašiukas.

 

Pušis arba kėnis – 2 lašiukai.

 

Šaltinis: www.vlmedicina.lt

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite