ŽUVYS – MEENA (ŽUVIS)

Dvi Žuvys viena greta kitos – galva šalia uodegos. Vandens ženklas, gausiai apdovanotas „sattva“ energija, kuri yra šviesos, gerumo ir švaros požymis – „guna“. Šios energijos dėka palaikoma darna prote ir jausmuose. Žuvys yra paskutinis zodiako ženklas – dvyliktas būstas – „bhava“, užbaigiantis visą ciklą. Dvyliktas būstas yra „moksha“ – galutinis dvasinis išsilaisvinimas iš kančios, mirties ir gimimo ciklo bei susiliejimas su Aukščiausiąja Sąmone. Tai išties Dieviškas ženklas. Niekas negali sustabdyti „Žuvies“ nuo buvimo tiesiog geru žmogumi, kupinu pasiaukojimo ir atsidavimo.

 

Kraštutiniu atveju tai gali būti visiškas atsiribojimas nuo pasaulietinio gyvenimo, atsakomybės vengimas, praktiškumo nebuvimas, polinkis įvairaus pobūdžio svaigalams, dvasinė tinginystė. Kiek geresniu atveju – tiesiog slaptas noras pabėgti nuo „savęs“, „išsivaduoti“. Visa tai priklauso nuo planetų, esančių Žuvų ženkle ir viso gimimo horoskopo*.

 

NEDIDELIS PATIKSLINIMAS:
Visi žinome savo ženklą, kuriame mūsų gimimo metu švietė Saulė. Kiekvienas savo horoskope turime visus dvylika ženklų. Mūsų charakterio savybės gali neatitikti aprašomo ženklo savybių, jei pagrindiniai planetų deriniai yra išsidėstę kituose ženkluose. Horoskopo analizė yra holistinis darbas, apima visus dvylika ženklų.

 

Jei nesate Žuvų ženklo atstovas, vis tiek galite turėti ryškias Žuvų ženklui priskiriamas savybes: atsidavimą, geranoriškumą, švelnumą, pasiaukojimą, norą atsiriboti nuo materialaus pasaulio ir jo sunkumų, pabėgti nuo „savęs“. Minėtos savybės priklauso nuo planetų, esančių Žuvų ženkle. Žuvų valdovas yra Jupiteris, kuris turi du priešus: Merkurijų ir Venerą. Saturnas Žuvų ženkle yra neutralus, o Venera „egzaltuota“ – labai stipri, dieviškai įkvėpta ir turinti daug geranoriškumo bei atsidavimo. Venera Žuvų ženkle yra daug švelnesnė ir geranoriškesnė nei kad Jupiteris svečiuose pas savo priešą Venerą Svarstyklių ženkle, kur jis labiau linkęs ieškoti materialinės naudos nei kad gyventi vedamas dvasinio įkvėpimo. Saulė, Mėnulis ir Marsas puikiai jaučiasi Žuvų ženkle. Saulė Žuvų ženkle mato prasmę ir tikslą sekti savo pašaukimu. Puikiai jaučiasi Mėnulis, jis kupinas gerumo ir nuoširdumo, linkęs pasiaukoti. Niekas negali Mėnulio atbaidyti nuo noro tiesiog būti geru :). Marsas Žuvų ženkle yra švelnus, kartais gali būti tingus ar baikštus, nevalingas. Geras Marsas Žuvų yra linkęs sutelkti visą savo energiją geriems darbams atlikti. Darydamas gerus darbus jis jaučiasi įkvėptas daryti dar daugiau. Merkurijus nuo 0 iki 15 Žuvų laipsnio yra labai silpnas, jam trūksta vadybos įgūdžių, praktiškumo, organizuotumo, gebėjimo laikytis taisyklių, kurti įvairias struktūras. Merkurijui sunku mokytis: kyla noras išvengti įvairių matematinių apskaičiavimų, tyrinėjimų, analizavimų, daug svarbiau kuo greičiau viską baigti nei kad rasti efektyvų būdą kaip palengvinti mokymosi procesą. Saturnas Žuvų ženkle yra neutralus, todėl neturi per daug laiko būti paniuręs ir neneša tokios sunkios gyvenimo naštos kaip kad būdamas Avino ženkle. Jo dėka Žuvys tampa santūriai geros ir ištvermingos :) . Merkurijus ir Saturnas bei kiti planetų pažeidimai gali reikšti norą pabėgti ir atsiriboti nuo pasaulietinės atsakomybės, vartojant svaigalus, užsiimant neaiškia veikla ir t.t.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Svarbu suprasti, kad mes visi turime Žuvų ženklą savo gimimo horoskope. Šis straipsnis pažintinis, paremtas senovinėmis Jaimini ir Parashara sutromis, skirtas praplėsti požiūrį į klasikinę senovės astrologiją.

 

Internete gausu nemokamų svetainių, kur galite susivesti savo gimimo datą ir laiką bei pasitikrinti planetas, esančias Žuvų ženkle. Raktiniai žodžiai paieškai būtų „birth chart calculator“.

 

Tęsiu toliau apie ŽUVIS …

 

ŽUVYS. KŪNO DALIS – PĖDOS.

 

Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnyjimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai… pėdos – Žuvys. Avinas ir Žuvys du greta esantys ženklai, kosminio vyro galva ir pėdos. Pėdos atlieka svarbų vaidmenį religiniuose ritualuose. Prieš paskutinę vakarienę Kristus savo mokiniams nuplovė kojas, rodydamas pavyzdį, kaip reikia elgtis su kitais. Tai buvo nuolankumo ir atsidavimo ženklas. Rytų religijose šventųjų žmonių pėdos yra šventos. Mokiniai nuolankiai siekia jas paliesti, pabučiuoti ar surinkti pėdų dulkes ir pan. Žuvies ženklas yra vienas iš simbolių, vaizduojamų Viešpaties Višnaus lotoso pėdose. Akupresūros atstovai teigia, kad pėdų masažas yra vienas efektyviausių. Pėdose gausu biologiškai aktyvių taškų, kurie atitinka įvairius kūno organus. Juos masažuojant stiprinama sveikata.

 

MOTERIŠKAS ŽENKLAS. ŠVELNUMAS IR PASIAUKOJIMAS.

 

Žuvims svarbiausia jausti ryšį su aplinkiniu pasauliu, dieviškumu ir būti mylimoms. Tuomet joms gera daryti gerą kitiems ir būti atsidavusioms. Žuvims būdingas švelnumas ir empatija aplinkiniams. Padidintas jautrumas ar pažeidžiamumas gali sukelti norą atsiriboti nuo aplinkinių, kentėti ar tiesiog pabėgti.

 

IŠTVERMINGUMAS. BEKOJĖS. VANDUO. JAUSMINGUMAS.

 

Žuvų dvasios stiprybė glūdi jų gebėjime atsiduoti gyvenimo tėkmei. Žuvys geriausiai jaučiasi vandenyje, tai jų vieninteliai namai. Nepasižymi didžiule ištverme ir tai nėra jų tikslas. Ne veltui yra posakis: “nespręskime apie žuvį pagal jos gebėjimą lipti į medį”. Žuvims reikia tinkamos aplinkos, kur jos jaučiasi saugiai ir gali atsipalaiduoti, kur niekas neverčia konkuruoti ir siekti aukštų rezultatų. Svarbiausia emocinė laisvė ir neprisirišimas prie neigiamų jausmų, tuomet Žuvys laisvai nardo savo vandenyse ir gali įgyvendinti trokštamus tikslus.

 

KAPHA.

 

Žuvims priskiriama kapha doša. Remiantis Ajurveda, kapha yra viena iš trijų došų (energijų), palaikančių kūno fiziologinę veiklą. Visi trys vandens ženklai Vėžys, Skorpionas ir Žuvys priklauso kapha energijai, kuri susijusi su vandens elementu. Kapha energija padeda Žuvims išjausti savo giliausias sielos gelmes ir atsiduoti Dieviškumo energijai.

 

VIETOVĖ. VANDUO.

 

Informacija apie ženklui priskiriamą vietovę būdavo reikalinga ieškant dingusių žmonių, gyvūnų ir pamestų daiktų. Senųjų sanskrito tekstų žinios apie ženklus ir jiems priskiriamas vietoves neprarado vertės ir yra naudingos prognozavime. Tai nereiškia, kad Žuvims būtinai turi patikti vandens telkiniai. Žuvų ženklui priskiriami visi vandens telkiniai: upės, ežerai, jūros ir pan.

 

SPALVA. BESPALVĖ.

 

Senovėje nebuvo tokio plataus spalvų spektro kaip dabar. Klasikiniuose tekstuose Žuvims nepriskiriama jokia spalva. Vėlesniuose tekstuose nurodama tiesiog blyški arba juoda spalva. Ši informacija reikalinga norint apibūdinti konkretų daiktą.

 

IŠMINČIUS JAIMINI

 

Remiantis išminčiaus Jaimini sutromis, kurios neoficialiai patvirtintais duomenimis gali būti parašytos 6000 metų pr. Kr., asmeninė planeta Žuvų ženkle yra sėkminga, turinti visas galimybes patirti dvasinį išsilaisvinimą. Tai pareigingas ir kilnios mąstysenos žmogus, darantis gerus darbus. Žuvų ženklas užbaigia tam tikrą individualios sąmonės evoliucijos ciklą ir atsiduoda Aukštesnei Sąmonei. Asmeninė planeta Žuvų ženkle rodys, jog gyvenimo kelias nėra

 

tiesiogiai susijęs su karjera ir materija, domina kur kas aukštesni ir asmeniniai gilūs siekiai.

 

Kiekvienas Žuvis yra savita.

 

SVARBUS PAPILDYMAS

 

Žodis zodiakas yra graikų kilmės. Zodiakas sudarytas iš dvylikos ženklų. Jyotish astrologijoje ženklas yra vadinamas „Rasi“. Žvelgiant iš žemės taško, zodiakas yra saulės kelias dangumi (ekliptika). Tai yra 360 laipsnių ratas, padalintas į dvyliką dalių po 30 laipsnių. Šis padalinimas buvo žinomas iki graikų kultūros ekspansijos. Yayur Vedos priede Vedanga Jyotisha, kuris skirtas astronominiams skaičiavimas, minimi 12 mėnesių, išvardinami mėnulio žvaigždynai, bet ne zodiako ženklai. Senovės indai zodiaką vadino „Kalarupa“, „Laiko įsikūnijimu“ arba „Kalapurusha“, jį simbolizavo kosminis vyras, kurio galva buvo Avinas, veidas – Jautis, rankos – Dvyniai ir t.t. Tai, kad ženklus vadiname gyvūnų vardais, yra graikų kultūros įtaka. Senovės indų, babiloniečių astrologijoje egzistavo mėnulio žvaigždynų astrologija, tik vėliau buvo pradėti naudoti ženklų pavadinimai. Išminčius Jaimini savo sutrose neteikia reikšmės ženklų pavadinimams, įvardina juos skaičiais: Avinas yra 1, Jautis yra 2 ir .t.t.

 

Mano sąmonės pokyčiai dirbant su klasikine astrologija.

 

Savo astrologinėje programoje KALA esu pasirinkus nustatymus, kur ženklai yra pažymėti skaičiais. Iš pradžių buvo keista, bet vėliau tai įnešė naują matymą ir visai kitą suvokimą apie astrologinius ženklus po vakarų astrologijos studijų. Viename pagrindinių astrologinių tekstų “Brihat Parsara Hora Sastra” teigiama, kad nematomas Vishnu (Aukščiausias Dievo asmuo) yra Kalarupa (Laiko įsikūnijimas), kurio kūno dalys yra ženklai, pradedant nuo Avino ir šios kūno dalys neturi sąmonės. Tuo tarpu planetos turi Dievišką sąmonę. Žodžiais sunku perteikti naują matymą ir darbą gilinantis į senovės astrologiją. Tam turėjo visiškai pasikeisti mano sąmonė, gyvenimo būdas, mitybos įpročiai, net plaukų spalva ir kt. Supratau, kad senoviniai sanskrito tekstai nėra šiaip sau tekstai ar pasakos. Mokant užsienio kalbas ir plečiant sąmonę, atsidaro visi vartai į Pasaulio Žinyną ar Pasaulio Sielą, kaip rašė P.Coelho

 

Tekstas parengtas pagal Ernst Wilhelm “Graha Sutras” (2006), Brihat Parasara Hora Sastra, Jaimini Upadesa Sutras, bei Ernst Wilhelm mokomąją medžiagą.

 

Šaltinis: Lina Šmatavičiūtė https://astrosielai.lt/

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite