Žemės atmosferoje užfiksuotas kritinis pavojingų dujų lygis

Ekspertai teigia, kad virš Žemės kila nauja grėsmė. Tai šiltnamio efektą sukeliančios dujos, kurios šiandien labai paplitusios daugelyje pasaulio šalių. Pavojus buvo užmirštas, tačiau neseniai atliktas tyrimas parodė, kad viskas nėra taip gerai, kaip norėtume, praneša portalas Planetanovosti.com

 

Tarptautinė mokslininkų komanda atliko tyrimą, kurio rezultatai sukėlė ekspertų paniką. Kaip paaiškėjo, labai pavojingų šiltnamio efektą sukeliančių dujų, vadinamų trifluormetanu, lygis mūsų planetos atmosferoje pamažu pradeda didėti. Verta paminėti, kad 2017 m. tariamai buvo visiškai dingusi rizika, kad padidės dujų kiekis.

 

Šiandien šios rūšies dujos pramonėje naudojamos labai retai. Tuo pačiu metu kai kuriose besivystančiose šalyse dujos yra svarbus kiekvienos aušinimo sistemos elementas. Norėdami suprasti, kas tai yra šios pavojingos dujos, galima jas palyginti su anglies dioksidu. Vieną toną trifluormetano galima palyginti su 12 000 tonų anglies dioksido.

 

2015 m. Daugiausia dujų išmetė tokios šalys kaip Kinija ir Indija. Vyriausybė netrukus paskelbė, kad pradėjo mažinti išmetamų teršalų kiekį, o tariamai iki 2017 m. ji buvo visiškai pašalinta.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Šiukšlynas

>> Vieną toną trifluormetano galima palyginti su 12 000 tonų anglies dioksido.

trifluormetano išmetama į atmosferą ne tik dėl pramonės, bet ir dėl polimerinių buitinių atliekų natūralaus irimo šiukšlynuose.

Taip pat skaitykite