Žemėje laukiama mini ledynmečio, kurio temperatūra gali siekti iki –50 laipsnių

JK Readingo universiteto specialistai teigia, jog per ateinančius tris dešimtmečius Žemė gali susidurti su „mini ledynmečiu“. Tuo metu kai kuriose planetos vietose temperatūra bus žemesnė nei 50 laipsnių, praneša portalas Planetanovosti.com.

 

Mokslininkai pridūrė, kad šiuo metu Saulė pradeda eiti į savo saulės minimumo fazę. Dėl šios priežasties išsiskiria daug mažiau šilumos, o tai išprovokuoja vidutinės planetos temperatūros sumažėjimą vienu laipsniu.

 

Šis rodiklis negali būti vadinamas pernelyg reikšmingu, tačiau temperatūros skirtumas gali labai paveikti pasaulinius orus ir šilumą visoje planetoje. Štai kodėl vasara netrukus gali tapti per šlapia ir pakankamai šalta, o žiema bus šalta ir su daug sniego.

 

Saulės temperatūros kritimai yra normalus reiškinys, pasitaikantis kas 11 metų. Tačiau būtent toks saulės minimumas gali atsirasti tik kartą per 4 amžius. Mokslininkai įsitikinę, kad šių metų saulės minimumas bus daug šaltesnis nei įprasta. O vėsesni orai tęsis mažiausiai 30 metų. Tačiau dėl šiltnamio efekto ir užterštumo, visuotinė temperatūra planetoje didėja, kai kurie ekspertai, įskaitant Matthewą Owensą, mano, kad vis tik saulės minimumo poveikis gali likti ir nepastebėtas.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite