Senovinė geometrija

Šaltinis: nashaplaneta.su

Škotijos Ashmolean muziejaus kolekcijoje yra penki neįprasti raižyti akmeniniai rutuliai. Archeologams sunku paaiškinti šių objektų paskirtį.

 

Šie rutuliai pagaminti iš įvairių medžiagų – smiltainio ir granito. Mokslininkai mano, kad šie daiktai sukurti maždaug 3000–2000 m. Pr. Kr. Iš viso Škotijoje rasta apie 400 tokių artefaktų, tačiau penki iš jų, saugomi muziejuje, yra patys neįprasčiausi. Kaip matote nuotraukoje, akmenų paviršius dekoruotas simetriškais iškilimais.

Šaltinis: nashaplaneta.su

 

Daugumos akmenų skersmuo yra vienodas – 70 milimetrų, išskyrus kelis didesnius, kurių matmenys siekia 114 milimetrų skersmens. Akmenų išsikišimų skaičius svyruoja nuo 4 iki 33.

 

Ne mažiau įdomus akmuo buvo rastas Aberdynšyre, jo skersmuo yra maždaug trys coliai (apie aštuonis centimetrus). Ant jo iškalti trys apvalūs „dangteliai“, ant kurių uždėti spiraliniai raštai, panašūs į simbolius. Jis buvo pagamintas nuo 2500 iki 1900 m. Pr. Kr.

 

Penki Ashmolean muziejaus akmenys rasti britų archeologo, senovės Mino civilizacijos radėjo sero Johno Evanso, kuris manė, kad jie gali būti naudojami senoviniuose mėtomuosiuose ginkluose. Tačiau neatrodo, kad šis paaiškinimas yra teisingas, nes akmenims nėra padaryta jokia žala, o tai tikrai būtų atsitikę, jei jie būtų buvę naudojami per karinius susirėmimus. Tuo abejoti verčia ir akmenų forma. Kam būtų prireikę šitaip dekoruoti “šovinius”?

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kitose versijose pateikiamos spėlionės, kad šiuos daiktus naudojo kaip krovinius žvejybos tinklams ar ritualiniams objektams, suteikiant jų savininkui teisę balsuoti įvairių ceremonijų metu. Visos šios versijos nepaaiškina, kodėl reikėjo gaminti tokios sudėtingos formos akmenis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Yra dar vienas galimas paaiškinimas. O kas, jei šie akmenys schematiškai vaizduoja atomus? Panašus vaizdas yra plačiai naudojamas šiuolaikiniame pasaulyje. Ar įmanoma, kad tas, kuris kūrė šiuos artefaktus, turėjo gilias chemijos žinias ir pavaizdavo įvairias atomines struktūras?

 

Bent jau šių artefaktų gamybos būdas nepalieka abejonių, kad meistras gerai išmanė geometriją. Tačiau neolito laikotarpiu žmonės tokių žinių neturėjo.

 

Ar gal turėjo?

 

Šaltinis: nashaplaneta.su

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Granata

>> šie akmenys schematiškai vaizduoja atomus?

– panašu į nesprogusias branduolines taktinės paskirties granatas..

Taip pat skaitykite