Nustatyta Egipto princesės Takabuchi mirties priežastis

Prieš du šimtmečius archeologai į Airiją atvežė 2600 metų amžiaus mumiją. Iš pradžių buvo žinoma, kad mergina, vardu Takabuchi, nemirė dėl savo pačios mirties. Mirties priežastis buvo išsiaiškinta visai neseniai, praneša portalas Planetanovosti.com

 

Ilgą laiką sarkofagas su mumija buvo Ulsterio muziejuje Belfaste. Jį 1834 m. rado egiptologas Thomas Gregas, tuo metu gyvenęs Holywood mieste (Downo grafystė). Rasta mergina buvo suvyniota į laidojimo medžiagą, ant krūtinės buvo turkio šaka. Tik 2019 m. specialistai nusprendė ištirti Egipto princesę rentgeno ir tomografijos metodais.

 

Buvo nustatyta, kad Takabuchi gyveno Thebes mieste (šiuolaikiniame Luksore) ne paprastoje šeimoje. Turėjo rudus garbanotus plaukus. Egipto moters gyvenimas buvo trumpas: būdamas 20-ies mergina mirė dėl vyro smūgių į nugarą.

 

Mumijos kūne buvo išpjaustyta širdis. Greičiausiai ji buvo pašalinta svėrimui, kaip reikalavo apeigos. Tais laikais visi tikėjo, kad širdies svoris gali pasakyti apie žmogaus padorumą. Po visų manipuliacijų širdis buvo įdėta atgal.

 

Takabuchi turėjo vieną papildomą dantį, toks nukrypimas randamas 0,02% pasaulio gyventojų. Buvo keletas papildomų slankstelių, jie randami 2% žmonių.

 

Šaltinis: www.planetanovosti.com

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite